אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים: נסגרה הבדיקה החוזרת בעניינו של סילבן שלום צילום: אוראל כהן

משרד המשפטים: נסגרה הבדיקה החוזרת בעניינו של סילבן שלום

היועמ"ש ופרקליט המדינה התייחסו לבדיקה הנוספת בעניינו של השר לשעבר שנחשד בעבירות מין בנשים שהיו כפופות לו מקצועית; קיבלו את עמדת המשטרה כי אין פעולות נוספות שניתן לבצע כדי לקדם את חקר האמת

30.06.2016, 20:31 | משה גורלי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן החליטו לסגור את הבדיקה החוזרת בעניינו של השר לשעבר סילבן שלום בחשד שביצע עבירות מין בנשים, כך על פי הודעת משרד המשפטים הערב (ה'). שלום פרש מהחיים הפוליטיים לפני יותר מחצי שנה.

הפרשה החלה כששלום הציג את מועמדותו לנשיאות מדינת ישראל בתחילת שנת 2014. מ', אשר כ-15 שנים קודם לכן שימשה מזכירה בלשכתו, התלוננה נגדו כשתיארה אירוע מאותה התקופה, אשר העלה חשד לביצוע עבירת מין תוך ניצול מרות. היועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה וינשטיין, הנחה את המשטרה לברר את התלונה. בעקבות פרסום הדבר, התקבל במשטרה מידע על מעשים מיניים נוספים לכאורה בנשים אחרות, ככל הנראה מדובר בכפופות לשלום. לאחר בחינת הדברים במשטרה ובפרקליטות, החליט וינשטיין כי אין מקום להמשיך בבדיקה לנוכח התיישנות תלונתה של מ', ולאור כך שמבדיקת המידע הנוסף עלה כי חלקו הוכחש, חלקו אינו מאפשר את איתור הנשים וחלקו מוביל לנשים המסרבות למסור עדות במשטרה.

סילבן שלום, צילום: אוראל כהן סילבן שלום | צילום: אוראל כהן סילבן שלום, צילום: אוראל כהן

אולם, נוכח פרסומים שונים הנוגעים לשלום, בהם שוב יוחסו לו עבירות מין, החליט וינשטיין, בדצמבר 2015, לחדש את הבדיקה בעניינו.

במסגרת זו, בוצעו ע"י המשטרה פעולות לאיתור נשים נוספות שנטען כי נפגעו מעבירות המין, נערכו תשאולים לכמה נשים שעניינן לא נבדק בשעתו, וכן בוצעה פנייה חוזרת לחלק מן הנשים שעניינן כבר נבחן בבדיקה הקודמת.

המשטרה מסרה ליועץ הנוכחי מנדלבליט ולפרקליט המדינה ניצן כי עשתה כל שניתן כדי לאתר את הנשים לגביהן נטען במידע מודיעיני ובפרסומים גלויים כי בוצעו בהן מעשים מיניים לכאורה על ידי שלום, ולגבות מהן עדות. גם במקרה חלקן של הנשים לא אותר, חלקן כלל לא אישר את הטענות, חלקן סירבו באופן נחרץ למסור עדות ובחלק מהמקרים חלה התיישנות.

מנדלבליט קיבל את עמדת ניצן שקיבל את עמדת המשטרה כי אין פעולות נוספות שניתנות לביצועו אשר יכולות לקדם את חקר האמת, והודיע לשלום על הפסקת הבדיקה.

 

היועמ"ש מנדלבליט, צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post  היועמ"ש מנדלבליט | צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post היועמ"ש מנדלבליט, צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות