אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאסים טאלב: "באיחוד האירופי חושבים במונחים של 1950, הוא נידון לכישלון" צילום: בלומברג

נאסים טאלב: "באיחוד האירופי חושבים במונחים של 1950, הוא נידון לכישלון"

הכלכלן מחבר הספר "הברבור השחור" אמר בראיון כי הברקזיט אינו אסון כפי שכולם ציפו; חוזה הקמת גוש כלכלי של מדינות אנגלוסקסיות

01.07.2016, 10:58 | שירות כלכליסט

האיחוד האירופי נידון לכישלון, כך קובע נאסים טאלב, מחברו של רב המכר "הברבור שחור", בראיון ל-CNBC אתמול (ו') בהתייחסו להצבעה במשאל העם בבריטניה למען עזיבת האיחוד.

קראו עוד בכלכליסט

טאלב אמר כי האיחוד הפך ל"בירוקרטיה ממאירה ונטול יכולת", והיא חודרנית יתר על המידה.

"האופן שבו הם הקימו את האיחוד, מלמעלה למטה בבריסל, נידון לכישלון. אנו ב-2016, והם עדיין חושבים על כלכלת 1950", אמר טאלב. הוא מתריע כבר זמן מה על התפוררות האיחוד האירופי, שאותו כינה ב-2012 "פרויקט איום ומטופש".

 , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי  , צילום: איי אף פי

למעשה, הצבעתה של בריטניה בעד פרישתה מהאיחוד האירופי בשבוע שעבר אינה האסון שכולם ציפו שיהיה, אמר טאלב: החששות מהברקזיט טלטלו בתחילה את שוקי העולם, אך בימים האחרונים המניות כבר רושמות עליות.

על אף שטאלב מתנגד לבירוקרטיה הנוכחית של האיחוד, הוא עודנו סבור שמדינות יכולות לעבוד במשותף וליצור הסכמי סחר חופשי ומדיניות כלכלית וצבאית אחידה. הוא חוזה גוש כלכלי אנגלוסקסי הכולל את ארה"ב, אירלנד, בריטניה וסקוטלנד (אם האחרונה אכן תתפצל מבריטניה).

הוא גם אינו סבור כי הברקזיט הוא אירוע מבודד, ולדבריו, "אנשים מתחילים להבין שהאליטות לא יודעות על מה הן מדברות. זה נחמד שיש אליטה אבל אתה לא רוצה שהם יגידו לך מה לעשות. על כן הם מאסו בכך ומרדו. יש גלים ואני חושב שהגל הזה מתפשט". לדבריו, דבר זה נראה היטב בעליית הפופולאריות של דונאלד טראמפ, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב. "הוא איש מכירות מבריק", אמר טאלב, "הוא יודע איך למכור לך נדל"ן והוא יודע מה אנשים רוצים. הוא זיהה בדיוק את הנקודה הזו והוא מספק את זה בתהליך של ניסוי וטעייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לא ירדת לסוף דעתו ,אתה ו הוא מסכימים
לא ירדת לסוף דעתו ,אתה ו הוא מסכימים . הוא טוען שההמון רוצה למרוד (נגד האליטות או הממסד כמו שקוראים לזה באמריקה ) ולכן הוא יודע למכור להם את זה . (טראמפ יודע מה ההמון רוצה =טראמפ יודע מה ההמון לא רוצה =ההמון רוצה למרוד בממסד וטראמפ מוכר להם את זה )
Pumpkin  |  02.07.16
לכל התגובות