אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צריכת הקפה בארה"ב מגיעה לשיא: 3.1 קילו קפה לנפש ב-2016 צילום: שאטרסטוק

צריכת הקפה בארה"ב מגיעה לשיא: 3.1 קילו קפה לנפש ב-2016

ארבעה מתוך כל חמישה צרכנים בארה"ב שותה כיום קפה והדלק הזול מאפשר ליותר אמריקאים לצאת לדרכים וללגום את המשקה המעורר. החוזים העתידיים על קפה מסוג ערביקה זינקו ביוני ב-20%

01.07.2016, 20:11 | בלומברג

הצרכן האמריקאי אוהב את הקפה שלו. מאוד. על פי סקר של חברת סקרי השוק "יורומוניטור אינטרנשיונל", צריכת הקפה לנפש ב-2016 בארה"ב תהיה 3.1 קילוגרם. זאת לעומת 3 קילוגרם בשנה הקודמת, וכמו השיא שנרשם ב-2013. 

הצריכה המקומית הכוללת צפויה לרשום עלייה של 1.5% ב-12 החודשים שיתחילו ב-1 באוקטובר, מה שיביא אותה לרמת שיא. כך על פי משרד החקלאות האמריקאי ביוני. גם הביקושים בסין, ביפן ובהודו לקפה יגיעו לשיא של כל הזמנים. 

קטיף קפה בויאטנם, צילום: בלומברג קטיף קפה בויאטנם | צילום: בלומברג קטיף קפה בויאטנם, צילום: בלומברג

בשנים האחרונות, ההתרבות המואצת של בתי קפה, ועליית קרנן של המכונות להכנת קפה יצרו חובבים נוספים למשקה המעורר. ארבעה מתוך כל חמישה צרכנים בארה"ב שותים כיום קפה, על פי חברת המחקר "מינטל".

במקביל דלק זול יותר מאפשר ליותר אמריקאים לצאת לדרכים וללגום קפה בדרך, על פי "יורומוניטור". "הצרכנים מבקשים חוויות קפה חדשות, ובתי הקפה והיצרניות מספקים חידושים וחוויות עם השפעות קולינריות. ישנו קהל גדול יותר מבעבר שאליו ניתן להגיע", אמרה אליזבת סיסל, אנליסטית משקאות ב"מינטל".

החוזים העתידיים על קפה מסוג ערביקה הנסחרים בניו יורק זינקו ב-20% ביוני – העלייה החודשית הגבוהה ביותר מאז פברואר 2014. פולי הערביקה גדלים בעיקר באמריקה הלטינית ומעובדים בידי חברות כגון סטארבקס. המחירים לקפה מזן רובוסטה, המשמש בעיקר לקפה מגורען, עלו ב-4.2% בלונדון בחודש שעבר. הצריכה הגלובלית צפויה לעלות ב-2% בעונה שתחל באוקטובר, ותגיע לשיא של 150.8 מיליון שקיות. כך על פי משרד החקלאות האמריקאי ביוני.

על פי בנק הסיטונאות "רבובנק אינטרנשיונל", צפוי מחסור של 2.2 מיליון שקים ב-2016-17. גופים אחרים, וביניהם ארגון הקפה הבינלאומי בלונדון, צופים לעלייה עוד יותר גדולה בביקושים. אולם יש האומרים כי מהלך הברקזיט עלול לעמעם את הביקוש הגלובלי בשל אי יציבות כלכלית גלובלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות