אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הפנסיה הגדולה בעולם איבדה 43 מיליארד דולר ברבעון השני צילום: אם סי טי

קרן הפנסיה הגדולה בעולם איבדה 43 מיליארד דולר ברבעון השני

קרן השקעות הפנסיה של ממשלת יפן צפויה לרשום ברבעון זה את ההפסד השנתי הגדול ביותר שלה מאז 2009 עקב השקעות כושלות במניות

01.07.2016, 22:25 | בלומברג

קרן הפנסיה הגדולה בעולם רשמה ברבעון השני הפסדי ענק, ככל ההפסדים הגדולים ביותר שלה מאז 2009 - כך מעריכים אנליסטים ביפן.

קרן השקעות הפנסיה של ממשלת יפן צפויה לרשום הפסד של 4.4 טריליון ין (43 מיליארד דולר) עבור החודשים באפריל-יוני. כך על פי חישובים מאת יוהיי איוואו, מנהל חטיבת האקוויטי המוסדי במורגן סטנלי סקיוריטיז. אייוואו מעריך שהקרן תפרסם הפסד של 5 טריליון ין לשנה הפיסקאלית שהסתיימה בסוף מרץ, מה שישקף את הביצועים הגרועים ביותר של הקרן מאז המשבר ב-2009, אז הפסידה 97 טריליון ין.  

שר האוצר של יפן טארו אסו, צילום: בלומברג שר האוצר של יפן טארו אסו | צילום: בלומברג שר האוצר של יפן טארו אסו, צילום: בלומברג

ההפסדים באים על רקע טענות שהועלו נגד הממשלה היפנית על כך שסיכנה את כספי המשקיעים, כאשר איפשרה להגדיל את היקף ההשקעות במניות של קרן הפנסיה המכונה "הלווייתן" בשל גודלה העצום. מהלך זה הביא את מפלגת האופוזיציה המרכזית להתחייב במצע הבחירות שלה להשקיע בחזרה את כספי הקרן בנכסים בטוחים.

הקרן נפגעה מהירידות בשווקי המניות ב-12 החודשים האחרונים, שבמהלכה נמחקו בעולם כתוצאה מהשקעה במניות 7.4 טריליון דולר. מדד טופיקס היפני הידרדר ב-19% ב-2016 וזכה לתואר המפוקפק - שוק המניות המפותח עם הביצועים השניים הגרועים בעולם, בעוד הין התחזק והתשואות מהשקעות מעבר לים קטנו.

הנכסים שתחת ניהול הקרן הפסידו ככל הנראה 133 טריליון ין, מעריך איוואו, לעומת 140 טריליון ין בסוף דצמבר, אז פרסמה הקרן את תוצאותיה. הקרן צפויה לפרסם תוצאות ב-29 ביולי – באיחור של 3 שבועות מהרגיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בישראל הסכומים דומים למעשה - אם מחשיבים את
בישראל הסכומים דומים למעשה - אם מחשיבים את העמלות שניתן לקחת לפי חוק, עמלות אלו הן ההפסד של החוסך : מהקרן ומהריבית. במילים אחרות - יש ציבור ענק (100 אלף איש) שחי על חשבון העמלות מתוך קופות החיסכון, גמל, קרנות ההשתלמות  (מכסימום עמלה 6.5% ... מספר מזעזע)
GoldTooth  |  02.07.16