אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאבר מזהיר: השטרות ייאבדו משוויים, השקיעו בזהב ובפלטינה צילום: אי פי אי

פאבר מזהיר: השטרות ייאבדו משוויים, השקיעו בזהב ובפלטינה

המשקיע אמר בראיון כי הסיבה לאובדן השווי של השטרות היא מדיניות הבנקים המרכזיים והדפסת הכסף; האם ינקוט בעמדת שורט ביחס לשוק המניות בארה"ב?

02.07.2016, 14:28 | שירות כלכליסט

כל שטרות הכסף הולכים לאבד משוויים בשל המדיניות שנוקטים בנקים מרכזיים ברחבי העולם, כך לדבריו של המשקיע מארק פאבר.

קראו עוד בכלכליסט

"השטרות יהפכו חסרי ערך בגלל הדפסות הכספים. במלים אחרות, כוח הרכישה ימשיך להידרדר כפי שקרה במאה השנים האחרונות", אמר פאבר בראיון ל-CNBC. עוד הוסיף כי תוצאת משאל העם בבריטניה בשבוע שעבר והתמיכה בעזיבת האיחוד האירופי ("ברקזיט") פירושה כי יודפסו עוד שטרות בבריטניה, ביפן ובארה"ב. לפיכך, פאבר מעריך כי הדולר ייחלש, בעוד שזהב, מתכת הכסף והפלטינה ירשמו ביצועים טובים יותר לעומת הבורסות בארה"ב. "למשקיעים צריכה להיות חשיפה מסוימת למתכות היקרות", הוא המליץ. כמו כן, פאבר תומך בהשקעות בחברות כרייה, חקלאות וחברות המעניקות שירותים לסקטור הנפט.

פלטינה. המפלט החדש?, צילום: בלומברג פלטינה. המפלט החדש? | צילום: בלומברג פלטינה. המפלט החדש?, צילום: בלומברג

עם זאת, פאבר מדגיש כי לא יחזיק בעמדת שורט נגד השוק האמריקאי, זאת מכיוון שאינו מבצע מהלכים מסוג זה באווירה של הדפסת כסף.

במקביל, ארט הוגאן, האסטרטג הראשי בוונדרליך סקיורטיס, מצפה כי יחול שיפור במחצית השנייה של השנה. לדבריו, נרשם ייצוב במחיר הנפט, וגם הדולר מתאזן ויסייע לחברות בינלאומיות וליצואניות. "כשאנחנו מסתכלים על חלק מהמכשולים שהפכו לגורמים שדוחפים קדימה אני חושב שנראה שהמצב יהיה טוב יותר. הנתונים הכלכליים משתפרים", הסביר.

לעומת זאת, אסטרטג ההשקעות הראשי בג'אני מונטגומרי, מארק לושיני, מעריך כי לא יחול שינוי משמעותי במחצית השנייה של השנה. "אני חושב שנחווה צמיחה של 2% פחות או יותר. זה הכי טוב שנשיג", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
סיפור אמיתי, מהשבוע שחלף:הכנתי תכנית עסקית ללקוח עבור
סיפור אמיתי, מהשבוע שחלף:הכנתי תכנית עסקית ללקוח עבור קבלת מימון בנקאי. בין היתר הכנסתי תרחישים של ירידת שוק הנדל"ן ב 10% וב- 15%. מנהל האזור בבנק , חוכמולוג ידוע, שאל אותי: "ומה יקרה לתכנית העסקית שהכנת אם הנדל"ן יתמוטט וירד ב=30%, למה לא בדקת, ולא הצגת לי  תרחיש כזה ???" עניתי: " במקרה כזה, אתה תפוטר מהעבודה שלך בבנק, אם עוד 1,500 מנהלים !!!" הוא הסתכל עליי, שתק, וחתם על העיסקה.
GreenToast  |  02.07.16
לכל התגובות