אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורים, בקרוב לא תצטרכו לשלם ביטוח כפול על החוג של הילד צילום: רויטרס

הורים, בקרוב לא תצטרכו לשלם ביטוח כפול על החוג של הילד

הצעת חוק שתעלה מחר לדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, מבקשת לבטל את החובה לשלם ביטוח לחוגי ספורט, משום שהכיסוי הביטוחי של בית הספר מכסה את כל פעילותם - גם לאחר שעת הלימודים וגם בחוגים פרטיים. אם תעבור, תחסוך מאות שקלים בשנה למשפחה

02.07.2016, 20:02 | רוני זינגר

משלמים ביטוח עבור חוג הספורט של ילדיכם? ברור, כך מחייבים מפעילי החוגים השונים ברחבי הארץ על פי חוק הספורט. ואולם מתברר כי מדובר בכפל ביטוחי שמשולם שלא לצורך. ועדת השרים לענייני חקיקה תדון מחר (א') בהצעת חוק של חבר הכנסת יואל רזבוזוב (יש עתיד), שצפויה לעבור באישור השרים, ולפיה לא יהיה עוד צורך לחייב את תשלום הביטוח בחוגים.

קראו עוד בכלכליסט

הסיבה לביטוח הצורך בחיוב, היא שכל ילדי ישראל הלומדים בבתי ספר משלמים על פי חוק חינוך חובה ביטוח המכסה את כל הפעילות שלהם, גם לאחר שעות הלימודים. כלומר, מכוסים ביטוחית גם כאשר הם משתתפים בחוגים השונים, גם אלו הפרטיים.

עבור ביטוח חוגי הספורט משלמים ההורים כ-150-100 שקל בשנה לכל חוג. זאת, על פי חוק הספורט, שמחייב כל מי שמארגן פעילות הקשורה לספורט לבטח את העוסקים בספורט - עלות כספית שמתגלגלת להורי הילדים ולעתים אף גבוהה יותר מכפי שהגדירו תקנות החוק.

ח"כ רזבוזוב, שהוא גם ג׳ודוקא לשעבר בעצמו ומכיר את תשלומי החוגים מקרוב, מבקש לעצור את הכפל הביטוחי הזה שאינו דרוש. רזבוזוב מבקש לבטל את החובה שמוטלת על ההורים לשלם על ביטוח עבור הילדים בחוג.

חוג קפוארה (ארכיון), צילום: אילון פז חוג קפוארה (ארכיון) | צילום: אילון פז חוג קפוארה (ארכיון), צילום: אילון פז

על פי הצעת החוק, הורה שירצה לשלם גם עבור ביטוח ילדים בחוג, יכול כמובן לעשות זאת - ישנו סעיף אחד בביטוח החוגים שלא קיים בביטוח חינוך חובה והוא נוגע לטיפולי שיניים במקרה של פגיעה. עם זאת, הורה שלא ירצה לשלם עבור ביטוח בחוג של הילד שלו, לא יהיה חייב לעשות כן, כל עוד הילד לומד ומבוטח מתוף חוק לימוד חובה.

"מדובר בחוק שבא להקל על יוקר המחיה בישראל, במיוחד עבור ההורים הצעירים. הם נאלצים לשלם מאות שקלים מיותרים עבור ביטוח שכבר יש להם", אומר רזבוזוב. ”החוק שיזמתי הוא בשורה עבור הורים שלא מודעים לכך שהם משלמים פעמיים על אותו מוצר. כשהחוק יעבור, יוכלו ההורים לרשום את ילדיהם לחוגים ספורטיביים מבלי לחשוש כל כך מהעלות הכלכלית הכרוכה בכך”.

הדרך לחקיקה סלולה

באמצע יוני האחרון התקיימה בנושא פגישה במשרד האוצר ומפרוטוקול הדיון שבו השתתפו נציגי משרד האוצר, הבריאות והתרבות והספורט עולה, כי כ-70 אלף מבוטחים מתחת לגיל 18 מבוטחים כפול - כלומר גם תחת חוק חינוך חובה וגם בביטוח שנעשה על פי חוק הספורט בחוגים. "מצב זה מביא לכפל תשלומי ביטוח (עודף ביטוחי) ומגדיל את הנטל הכספי על ההורים", נקבע בפרוטוקול שסיכם את הדיון, ובו נכתב כי אגף שוק ההון תומך בביטול חובת הביטוח על פי חוק הספורט.

כאמור, הצעת החוק נתמכת על ידי משרד הספורט, משרד החינוך ומשרד האוצר, ועליה חתומים חברי כנסת מובילים מהקואליציה ומהאופוזיציה. בשל ההסכמה העקרונית וגם לאור העובדה שהיא איננה דורשת עלות תקציבית, צפויה הצעת החוק לעבור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות