אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיים סבן יזכה לכוכב בשדירת הכוכבים בהוליווד צילום: אוראל הכהן

חיים סבן יזכה לכוכב בשדירת הכוכבים בהוליווד

הוועדה הבוחרת בשחקנים ובמפיקים שיזכו לכוכב על שמם בשדירת הכוכבים בחרה בסבן לצידם של שחקני הקולנוע גולדי הון, מארק רפאלו, הקומיקאית שרה סילברסון והמוזיקאי והשחקן אייס קיוב

02.07.2016, 22:29 | שירות כלכליסט

טייקון המדיה האמריקאי-ישראלי, חיים סבן, יזכה לכבוד השמור לכוכבים הגדולים של הוליווד. לשכת המסחר של  העיר החליטה לכלול את סבן ברשימת האישים שיזכו בשנה הבאה לכוכב הנושא את שמם בשדירת הכוכבים של הוליווד.

לצידו של סבן יזכו בשנה הבאה לכוכב על שמם גם שחקני הקולנוע גולדי הון, מארק רפאלו וג'ורג' סיגל, הקומיקאית שרה סילברסטון, והראפר והמפיק אייס קיוב.

שידרת הכוכבים בהוליווד, צילום: איי אף פי שידרת הכוכבים בהוליווד | צילום: איי אף פי שידרת הכוכבים בהוליווד, צילום: איי אף פי

סבן שעשה את הונו מהפקת סדרת הטלוויזיה לילדים "פאואר ריינג'רס", מחזיק היום בשליטה ברשת הטלוויזיה יוניוויז'ן המשדרת בארה"ב בשפה הספרדית. הונו מוערך על ידי מגזין פורבס ב-3.6 מיליארד דולר, והוא פעיל ותורם מיליונים לבחירתה של הילרי קלינטון לנשיאות ארה"ב.

בישראל סבן הוא בעל השליטה בחברת פרטנר, ובחודש פברואר השנה הכריז כי הוא מקים קרן הון סיכון של 100 מיליון דולר להשקעה בסטארט-אפים ישראליים.

חיים סבן עם הילרי קלינטון. גדול התורמים למסע הבחירות שלה, צילום: רויטרס חיים סבן עם הילרי קלינטון. גדול התורמים למסע הבחירות שלה | צילום: רויטרס חיים סבן עם הילרי קלינטון. גדול התורמים למסע הבחירות שלה, צילום: רויטרס

הוועדה הבוחרת את מקבלי הכוכב קיבלה השנה למעלה מ-300 הצעות לכוכבים חדשים שיוטבעו בשדירה. כל מציע צריך ללא טופס בקשה, לצרף קורות חיים של המועמד וכן מכתב מטעמו שהוא מסכים ששמו יוטבע על כוכב במדרכה ושהוא מתחייב להופיע לטקס ההטבעה של שמו. ועדת בת חמישה אנשים מתעשיית הבידור בוחרת מבין המועמדים את נבחרת האישים שיקבלו בשנה הבאה כוכב משלהם.

הוועדה בוחנת את המועמדים על פי מידת הוותק של המועמד בתעשיית הבידור, פרסים שקיבל, מועמדויות לפרסים כן פעילות התנדבותית או תרומות שהעניק למטרות חברתיות. 

הכוכב אינו מוטבע בחינם. לשכת המסחר גובה עליו 30 אלף דולר, אותם משלמים האולפנים להם שייך כוכב הקולנוע, הגורם שהמליץ עליו או הזוכה עצמו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות