אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פילבר הורס את הטלוויזיה החינמית" צילום: עומר מסינגר

"פילבר הורס את הטלוויזיה החינמית"

הערוצים המסחריים 2 ו-10 זועמים על ההגנות שהעניקה ועדת פילבר בראשות מנכ"ל משרד התקשורת לערוצי שידור חדשים

02.07.2016, 22:53 | אלירן מלכי

"המטרה האמיתית של משרד התקשורת והעומדים בראשו הושגה: הרס הטלוויזיה המסחרית הניתנת לציבור חינם, תום עידן התוכן האיכותי בישראל, תום עידן חברות החדשות העצמאיות", מסרו בסוף השבוע ערוצי הטלוויזיה המסחריים 2 ו־10 בתגובה לפרסום מסקנות הוועדה להסדר הרגולציה בשוק השידורים בישראל בראשות מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר.

קראו עוד בכלכליסט

עם ההמלצות העיקריות של ועדת פילבר נמנית הגנת ינוקא על בעלי רישיונות שידור מסחריים חדשים דוגמת ערוץ 20. כך, ערוצים מסחריים שיגיעו לנתח שוק של עד 10% משוק הפרסום בשלוש השנים הראשונות לשידוריהם לא יחויבו בהשקעת מינימום בתכני חדשות או בהפקות מקור. הגעה לנתח שוק של 15% תחייב השקעה מינימילית של 23 מיליון שקל בשנה על שידורי חדשות (לעומת 68 מיליון שקל כיום), אך עדיין לא תדרוש השקעות בהפקות מקור. ערוצים שיגיעו לנתח של 20% יידרשו להשקיע גם בשידורי חדשות וגם בהפקות מקור.

"דו"ח פילבר נכתב בכוונת מכוון במטרה לגרום להחלשת הטלוויזיה המסחרית, תוך מתן הקלות נרחבות לגופים ייעודיים", נמסר מהערוצים 2 ו־10. "הוועדה נאמנה לעמדתה לפיה ליצירה הישראלית ולתוכן איכותי אין מקום בשידורים החינמיים בישראל. הוועדה אינה ממליצה ולו המלצה אחת הנוגעת לבריחת הכנסות הפרסום לענקי תוכן בינלאומיים, שאינם משקיעים פרוטה ביצירה הישראלית. בעוד המלצות הועדה מכוונות לשינוי דרמטי במבנה השוק הקיים, אין בהמלצות מענה לשבירת מודל הפעולה של הערוצים המסחריים בעולם הטכנולוגי החדש".

שלמה פילבר שלמה פילבר שלמה פילבר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות