אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיבלתם חשבון חשמל כפול? אתם לא לבד

קיבלתם חשבון חשמל כפול? אתם לא לבד

מדובר בתקלה שמקורה בהטמעת מערכת מחשוב חדשה שהביאה לחיוב כפול בחשבונות לקוחות מגוש דן המשלמים בהוראת קבע; חברת החשמל: "אין צורך להתקשר ולהודיע. אנו פועלים לזכות את הלקוחות"

03.07.2016, 14:27 | ליאור גוטמן

חברת החשמל גילתה הבוקר (א') שחלק מלקוחותיה באזור גוש דן קיבלו חשבון חשמל כפול. בחברה טוענים שמקור התקלה היא בהטמעת מערכת מחשוב חדשה שגרמה כך שלקוחות שמשלמים בהוראת קבע שילמו על החשמל שהם צרכו פעמיים. בחברת החשמל טוענים שהם זיהו לבד את התקלה ופועלים לזיכוי אותם לקוחות ומבקשים מהציבור שלא יתקשר להודיע להם כיוון ש"לחברה ידוע מי הם הלקוחות כך שאין צורך ליצור קשר ולעדכן".

קראו עוד בכלכליסט

בשבועות האחרונים החליפה חברת החשמל את מערכות המחשוב שלה ושדרגה בין השאר את מוקד 103, מה שהוביל לטענתה ל"עומסים במערכות ועיכובים בשירות". בשל כך היא דחתה את מועד התשלום של החשבונות מסוף יוני ועד ל-6 ביולי ללא גביית הפרשי ריבית.

מלבד בעיות החיוב הכפול, בשעה האחרונה הורגשו הפסקות חשמל קצרות במוקדים בארץ וזאת בשל נפילת יחידת ייצור בתחנת הכוח באשקלון. בחברת החשמל טוענים שכל הפסקות החשמל טופלו כאשר רזרבת הייצור במשק עומדת על פי נתוני החברה על כ-1,800 מגה וואט, שהם כ-13% משיא כושר הייצור של החברה.

תחנת הכוח של חברת החשמל בחיפה (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח של חברת החשמל בחיפה (ארכיון) | צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח של חברת החשמל בחיפה (ארכיון), צילום: אלעד גרשגורן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
זאת הלוואה ללא ריבית. לקחו כסף עכשיו ויחזירו
זאת הלוואה ללא ריבית. לקחו כסף עכשיו ויחזירו בעוד חודש ללא ריבית. תנסו לקחת הלוואה מהבנק למשך חודש ותראו כמה הריבית תעלה לכם. אנשים צריכים להתארגן ולהגיש תביעה יצוגית כדי שחברת החשמל תחזיר להם את הכסף שנגנב כולל ריבית. בישראל יש 2.2 מיליון בתי אב, נגיד שרק לרבע מהם (550000 בתי אב) יש הוראת קבע... עפ"ע חברת החשמל חשבון חשמל ממוצע בימי הקיץ הינו 500 שקל לחודשיים (250 לחודש), עכשיו תעשו חשבון... 550000 בתי אב כפול 250 שקל לחודש... שווה 137 מיליון וחמש מאות אלף שקל. כמה ריבית תשלמו על הלוואה של 137 מיליון שקל ?
CyanSubmarine  |  03.07.16
לכל התגובות