אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראשון לציון: צאצאי החלוץ מכרו קרקע אחרי 120 שנה ב-45 מיליון שקל צילום: באדיבות עיריית ראשון לציון

ראשון לציון: צאצאי החלוץ מכרו קרקע אחרי 120 שנה ב-45 מיליון שקל

אהרון פפירמייסטר רכש קרקע בשטח של 6 דונם ברחוב דובנוב במרכז העיר, בין הרחובות ז'בוטינסקי והשחר. בכוונת היזמים לבנות בשטח 22 וילות יוקרה

04.07.2016, 08:36 | דותן לוי

ב־1892 הגיע אהרון פפירמייסטר מרוסיה למושבה הקטנה והצעירה ראשון לציון והפך לכורם הגדול בה. אחיו ברוך היה האדריכל שתכנן את בית הכנסת הגדול ובתים בולטים נוספים בתחילת דרכה של המושבה.

עוד בסוף המאה ה־19 רכש אהרון 6 דונמים שאותם העבירה המשפחה מדור לדור במשך 120 שנה עד השבוע שעבר. היורשים הנוכחיים - משפחת לשם שבראשה עומדים ילדי הנינים של פפירמייסטר - החליטו למכור את הקרקע שנמצאת ברחוב דובנוב במרכז העיר, בין הרחובות ז'בוטינסקי והשחר.

בית הכנסת הגדול בראשון לציון, צילום: דוד הכהן בית הכנסת הגדול בראשון לציון | צילום: דוד הכהן בית הכנסת הגדול בראשון לציון, צילום: דוד הכהן

ל"כלכליסט" נודע שהקרקע שכוללת תוכניות מאושרות לבנייה נמכרה לחברות נדל"ן וקבוצת פליקס כהן ב־45 מיליון שקל. בכוונת היזמים לבנות בשטח 22 וילות יוקרה בפרויקט שייקרא בהתאם Leshem 22. שטח הווילות הקטנות יהיה 180 מ"ר בתוספת מרפסת של 50 מ"ר וגינה של 180 מ"ר. הגדולות יהיו ב־300 מ"ר בנוי עם 60 מ"ר מרפסות וגינה של כ־160 מ"ר. מחירן ינוע בין 3.55 מיליון שקל ל־4.8 מיליון שקל, והיקף המכירות הכולל נאמד ב־105 מיליון שקל. לפי התוכנית, הפרויקט יאוכלס בתוך שנתיים וחצי.

היזם כהן אמר: "מעבר להיסטוריה המפוארת זוהי חלקת הקרקע האחרונה בשכונת משולש ז'בוטינסקי, המתאפיינת באוכלוסייה ממעמד סוציו־אקונומי גבוה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות



8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
היו פעם בארץ כמה 'גיבורים' שכונו השומרים. אלה
היו פעם בארץ כמה 'גיבורים' שכונו השומרים. אלה הסתובבו חופשי בין הערבים שהיו אז קצת יותר ידידותיים ופחדו מהשומרים האלה. קק"ל של הימים ההם לקחו את השומרים האלה בתור שליחים שלהם ונתנו להם כסף לקנות אדמות עבור הישוב היהודי, דבר אחד שכחו לבדוק וזה שהשומרים שקונים את הקרקע בכסף שקיבלו מהסוכנות רשמו את עצמם כבעלי הקרקע אז לא שמו לב לזה, זה לא היה חשוב העיקר היה להעביר את האדמות לבעלות יהודית, כיום נכדיהם וניניהם של אותם שומרים מוכרים את הקרקעות במיליוני שקלים. ככה זה למי שנמצא במקום בזמן המתאים ועוד כולם מעריצים את אותם שומרים שיעני הגנו על המדינה.
OliveScissors  |  04.07.16
לכל התגובות