אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי מפתה את העובדים: מי שיפרוש עד ספטמבר יקבל 25 אלף שקל צילום: יובל חן

בנק לאומי מפתה את העובדים: מי שיפרוש עד ספטמבר יקבל 25 אלף שקל

מדובר במענק נוסף שאותו מציע הבנק, לאחר שכבר הציע פיצויים מוגדלים של 250%-270% לעובדים שיצטרפו לתוכנית הפרישה מרצון

03.07.2016, 21:21 | רעות שפיגלמן

בבנק לאומי מציעים מענק כספי מיוחד של 25 אלף שקל לעובדים שיירשמו לתוכנית הפרישה המוקדמת עד ספטמבר הקרוב. על פניו, נראה כי מדובר במענק מפתה, אך מענק זה עשוי להעיד על חשש בהנהלה כי ייתכן ותנאי ההצעה המקורית לפרישה מרצון לא ישכנעו כמות מספקת של עובדים - ולכן הבנק מציע את הצ'ופר.

קראו עוד בכלכליסט

לאומי הוא הבנק הראשון שקיבל את אישור הפיקוח על הבנקים לבצע תוכנית התייעלות כוללת רב-שנתית. בנקים נוספים כמו דיסקונט והפועלים צפויים להגיש לפיקוח על הבנקים את מתווה ההתייעלות שלהם עד סוף 2016.

רובד מרכזי בתוכנית ההתייעלות הוא פרישה מרצון של עובדים. בלאומי הציעו לפני מספר שבועות לכלל העובדים בבנק לפרוש מוקדם מהמתוכנן, תוך קבלה של פיצויים מוגדלים בהיקף של 250%-270%, כאשר מי שצעיר יותר יקבל שיעור פיצויים נרחב יותר - זאת בשל הסיבה שנותרו לעובד צעיר יותר שנות עבודה בבנק. לעובדים מתחת לגיל 59 ולעובדות מתחת לגיל 57 מוצע היקף הפיצויים הנרחב ביותר. לעובדי דור א' הזכאים לפנסיה תקציבית מוצעת פנסיית גישור של 70% ומענק פרישה.

מטה בנק לאומי בתל אביב, צילום: עמית שעל מטה בנק לאומי בתל אביב | צילום: עמית שעל מטה בנק לאומי בתל אביב, צילום: עמית שעל

ככל שעובד צעיר יותר, הפרישה פחות כדאית עבורו. לעובד עם וותק של 35 שנות עבודה, שמשתכר בין 17-20 אלף שקל בחודש, פיצויים של 270% שקולים לשכר של שלוש עד לארבע שנות עבודה - אחרי ניכוי המס. ולכן, עובד שנותרו לו כעת מעל שלוש שנות עבודה, מפסיד כסף אם נענה להצעת הפרישה. לכן ניתן להבין שצ'ופר של 25 אלף שקל לעובד שמשתכר בשכר ממוצע המאפיין את המערכת הבנקאית - הוא לא מה שיכריע את הכף עבורו. אולי רק אצל עובדים שנמצאים על גבול התפר של יתרת שלוש או ארבע שנות עבודה בבנק.

לאומי מעוניין בפרישה מוקדמת של 700 עובדים

עובד ששוקל את הצעת הפרישה שמציע הבנק משווה בין יתרת המשכורות שיקבל אם יעבוד כמתוכנן עד גיל הפנסיה - ומוסיף למשכורות את מענק הפרישה (100% לרוב) ותוספות שונות - לבין השווי הכלכלי של הצעת הפרישה. אם כן, הצ'ופר הזה נועד לפתות את העובדים להירשם לתוכנית הפרישה המוקדמת. כאשר עובד שוקל את שתי האפשרויות היקף הצ'ופר אינו מכריע.

בלאומי הצהירו על נכונות להיענות לפרישה מוקדמת של 700 עובדים, כאשר הבנק מעוניין לסיים את תוכנית הפרישה עד סוף 2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מצמם ומצמם והשירות ללקוח נהיה גרוע וגרוע. והקליינטים
מצמם ומצמם והשירות ללקוח נהיה גרוע וגרוע. והקליינטים שנדפקים לא עוזבים את הבנק וזורקים אותו לכל הרוחות.   זה כמו ששכבות המצוקה, עיירות הפיתוח שככל שראש הממשלה מר נתניהו לא סופר אותם כך ירוצו לקלפי בהמוניהם ויצביעו עבורו שוב ושוב. התדמית של העם היהודי החכם כנראה תדמית בלבד. במציאות לפחות בישראל העם רחוק מכך.
Blowdryer  |  03.07.16