אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות הברקזיט: ממשלת בריטניה תפחית את מס החברות למנוע עזיבתן צילום: בלומברג

בעקבות הברקזיט: ממשלת בריטניה תפחית את מס החברות למנוע עזיבתן

תוכניתו של שר האוצר אוסבורן היא להפחית את מס החברות לשיעור הנמוך מ-15%, לעומת 20% כיום. ירידה חדה כזו במס החברות תקרב את בריטניה לשיעור של 12.5% הנהוג באירלנד

04.07.2016, 10:41 | שירות כלכליסט

שר האוצר הבריטי ג'ורג' אוסבורן מתכוון להפחית את מס החברות במדינה לשיעור הנמוך מ-15%, לעומת 20% כיום. המהלך, שהוא חלק מתוכנית של חמישה שלבים להחיות את הכלכלה, נועד לחזר אחר חברות שעלולות לבחור לעזוב את בריטניה בעקבות ההחלטה לפרוש מהאיחוד האירופי.

קראו עוד בכלכליסט

"עלינו להתמקד בעתיד ובמסע המצפה לנו, ולנסות להפיק את המיטב מהקלפים שחולקו לנו", אמר בראיון ל"פיננשל טיימס", הראשון מאז משאל העם הבריטי. אוסבורן, שתמך בהישארות באיחוד, ציין כי הוא מעוניין להיות בעל תפקיד מוביל בעיצוב הגורל הכלכלי החדש של בריטניה, והצהיר כי הוא מתכנן לבנות "כלכלה תחרותית ביותר", הכוללת מסי חברות נמוכים והתמקדות בינלאומית.

בהתאם, אוסבורן מתכוון לקבוע את שיעור מס החברות הנמוך ביותר מכל הכלכלות הגדולות, כשהיעד הוא שיעור הנמוך מ-15%, ירידה משיעור של 20% כיום. לדבריו, על בריטניה לקדם את התוכנית כדי להוכיח למשקיעים שהיא "עדיין פתוחה לעסקים". ירידה חדה כזו במס החברות תקרב את בריטניה לשיעור של 12.5% הנהוג באירלנד, וצפויה להכעיס את שרי האוצר של האיחוד האירופי, שיחששו מאיבוד עסקים לטובת בריטניה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

המהלך יתקבל ככל הנראה באהדה בקרב ציבור הבוחרים, זאת בהתחשב בזעם הציבורי סביב עסקאות המס שנחתמו עם חברות בינלאומיות כמו גוגל.

מלבד הורדת המס, התוכנית הכלכלית של אוסבורן כוללת גם התמקדות בהגדלת ההשקעות מסין, הענקת תמיכה לבנקים המעניקים הלוואות, הכפלת ההשקעה בצפון אנגליה ושמירה על המהימנות הפיסקאלית של בריטניה.

אוסבורן אמנם איים לפני משאל העם כי החלטה לעזוב את האיחוד הבריטי תוביל להעלאות מסים וקיצוצים בהוצאות, אך כעת הוא אימץ טון זהיר יותר, ואמר כי לא יבוצעו צעדים חדשים לפני הצגת התקציב בסתיו.

בנוגע לקרב הירושה המתפתח במפלגה השמרנית, אוסבורן אמר כי בשלב זה אינו תומך באף אחד מהמועמדים להחליף את דיוויד קמרון בראשות הממשלה, אך מקורבים לאוסבורן מציינים כי הוא מעוניין להישאר במשרד האוצר או לעבור למשרד החוץ.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות