אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
4 ישראלים חשודים בהברחת תרופות לארה"ב בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

4 ישראלים חשודים בהברחת תרופות לארה"ב בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

ברשות המיסים תפסו מידי החשודים רכבי יוקרה, חשבונות בנק ורכוש בשווי של כ-9 מיליון שקל לצורכי חילוט

04.07.2016, 13:14 | עמרי מילמן

ארבעה תושבי מרכז הארץ חשודים בהברחת תרופות מזויפות שיוצרו באסיה ללקוחות בארה"ב, והעבירו את הרווחים אליהם, שנעמדים על עשרות מיליוני שקלים. החשודים נחקרו על ידי חוקרי יחידת החקירות של מע"מ ירושלים וחוקרי יחידת יהלום ברשות המסים, בסיוע שוטרים ובלשים מימ"ר ירושלים וביחד עם יחידת הכלבנים של המכס. חוקרי הרשות תפסו רכבי יוקרה, חשבונות בנק ורכוש בשווי של כ-9 מיליון שקל מידי החשודים לצורכי חילוט.

קראו עוד בכלכליסט

מהראיות שנתפסו עולה כי החשודים תפעלו מערך באמצעותו הבריחו תרופות שונות, גם כאלו המחייבות מרשם רופא "מיצרנים עלומים במזרח הרחוק" אל אלפי לקוחות בארצות הברית, שבמקרים רבים היו נעדרי ביטוח רפואי. על פי החשד עבור התרופות שילמו הלקוחות בכרטיסי אשראי דרך אתרי אינטרנט או מוקדי מכירות טלפוניים בישראל ובסלובקיה. חברות סלובקיות העבירו את הכספים חשבונות בעולם שנמצאים בשליטת החשודים.

רשות המסים ופרקליטות המדינה ביצעו הליכים של "חיקור דין" בארה"ב ובסלובקיה במהלכם גבו גרסאות מעורבים מקומיים ואספו ראיות.

אחד הרכבים שנתפס ע"י רשות המיסים אחד הרכבים שנתפס ע"י רשות המיסים אחד הרכבים שנתפס ע"י רשות המיסים

בשלב זה שמם של החשודים אסור לפרסום. ארבעת החשודים צפויים להגיע לבית המשפט בימים הקרובים.  

עורכי הדין קובי גולדמן ואורי גולדמן ממשרד גולדמן ושות', המייצגים את אחד העצורים, מסרו כי: "כל הכספים והרכוש של מרשינו הקשורים בפרשה מדווחים כדין, ואנו מצרים על כך שהמדינה לא הותירה את המחלוקת סביבם לפתרון במישור האזרחי".

עו"ד דרור מתתיהו - שותף במשרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות׳ - המייצג את אחד החשודים, מסר בתגובה: "אנו סומכים על רשויות החקירה שתבצענה את עבודתן נאמנה ובטוחים כי לאחר שיתפזר הערפל תתגלה תמונה שונה בתכלית מזו המצטיירת בשלב מוקדם זה בעניינו של מרשנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות