אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים למען עסקים קטנים: תאשר דיווחים של 13 אלף עוסקים  - ללא דיוני שומה צילום: נמרוד גליקמן

רשות המסים למען עסקים קטנים: תאשר דיווחים של 13 אלף עוסקים - ללא דיוני שומה

לדברי מנהל רשות המסים משה אשר, מטרת המהלך להגביר את האמון בין הרשות לנישומים ולהעניק להם וודאות. במקביל, התייחס בדבריו בכנס לשכת רואי החשבון למאבק בחברות הארנק

04.07.2016, 14:01 | עמרי מילמן

מנהל רשות המסים משה אשר חשף היום (ב') פיילוט של רשות המסים לפיו הרשות תשלח בשבוע הבא 13 אלף מכתבים לעוסקים קטנים עם מחזור של עד 2.5 מיליון שקל, שעומדים בקריטריונים שהוגדרו ברשות, ובו היא תודיע כי היא מקבלת את הצהרותיהם, ללא דיוני שומה. לאחר שבשנה שעברה שלחה הרשות מכתבים ל-106 אלף אזרחים שזוהו ברשות המסים כמעלימי מס, הפער מדובר בצעד מגביר אמון, אשר נועד להעניק לנישומים וודאות.

קראו עוד בכלכליסט

אשר חשף את הפיילוט בפאנל בכנס השנתי של לשכת רואי החשבון שעסק בחוק ההסדרים. בהקשר זה ציין אשר כי טיוטת פרק המיסוי בחוק ההסדרים צפויה להיות מצומצמת בתקציב הדו שנתי הקרוב. עם זאת, נושא אחד שיעלה הוא חברות הארנק, המהוות מסלול נוח לבעלי שכר גבוה להימנע מתשלום מס הכנסה, נושא שהיה בטיוטה הקודמת אך ירד כבר בשלב מוקדם.  "אין ספק שאנחנו מזהים תופעה של אנשים שבאופן תיאורטי צריכים להיות שכירים, עובדים במקום עבודה אחד אך מגישים חשבונית במקום לקבל שכר, במקום לשלם מס שולי של 49% וכך מפחיתים את המס ל-25%, ועד שישלמו דיבידנדים בעתיד הרחוק, מדינת ישראל לא רואה את המס שהיא צריכה לראות בזמן אמת.", אמר אשר בהקשר זה. "יש כאלה שמרחיקים לכת ואת דירות המגורים הפרטיות שלהם הם רוכשים עם אותן חברות. יש כאלה שמושכים הלוואות מבלי להתכוון להחזיר אותן כדי שהכסף יגיע לכיס מבלי לשלם מס." אשר הוסיף כי "הגיע הזמן לעשות הסדרה. בחוק ההסדרים נביא מודל שרץ כבר כמה שנים. אנחנו מתכוונים לטפל בחברת ארנק, במשיכות של הבעלים ומי שרוכש את דירות המגורים ככה."

אשר הוסיף כי "אני מקווה שחוק ההסדרים הקרוב יעבור בצורה סדירה, כי אחרי זה מאד קשה להעביר אותן. ראינו שאת חוק ה-FACTA שאנחנו מחוייבים להעביר לפי הסכם מול ארה"ב קשה מאד להעביר. זה לא עובד לטובת האזרחים ולטובת הגופים הפיננסיים. "

מנהל רשות המסים משה אשר , צילום: עומר מסינגר מנהל רשות המסים משה אשר | צילום: עומר מסינגר מנהל רשות המסים משה אשר , צילום: עומר מסינגר

ח"כ יעקב פרי ביקר את שר האוצר על קידום התקציב הדו שנתי; לדעתו למרות שכחלון התבטא נגד התקציב הדו שנתי בפועל הוא דווקא מרוצה ממנו: "שר האוצר אמר לא מכבר שהוא לא מאמין בתקציב דו שנתי, שהוא לא טוב לכלכלת ישראל, שהוא יפגע באזרחי ישראל ובאותה נשימה אמר שהוא חתום על הסכם קואליציוני וידיו כבולות. מדובר בתירוץ. אני מכיר את משה כחלון כפוליטיקאי נבון. הוא ידע על מה הוא חתם. הוא ידע שמבחינת שרידות פוליטית עדיף לו להעביר תקציב דו שנתי שיגדיל את סיכויי הישרדותה וייתן אורך נשימה לרפורמות שהוא רוצה לקדם. כלומר למרות ההתנגדות הפומבית תמך במהלך."

ח"כ רוויטל סוויד ציינה כי "אנחנו מפרקים את הכנסת מכוחה כשאנו מקדמים תקציב דו שנתי. נתניהו רוצה להעביר דו שנתי ללא שום תועלת לציבור אלא אך ורק הישרדות פוליטית במקום שהפוליטיקה תשרת את המשק, המשק משרת את הפוליטיקאים. בתיאוריה זה יכול היה להיות נפלא, אנשי האוצר יושבים להם ומתכננים ארוך טווח, בפועל זה לא קורה כך, בטח כשאנו במצב שברירי גם מבחינה ביטחונית וגם בכלכלה העולמית"

סגן נשיא לשכת רואי החשבון, ג'ק בלנגה תקף בדיון את חוק ההסדרים ואמר "הבעיה בחוק התקציב, שיש בזבוז אינסופי של משאבים שקשורה בחוק התקציב, גם בתקציב האחרון הרבה פרטים נשארו בחוץ, הושקעו אינסוף שעות, בסוף חלק לא מצליח לעבור, חושבים שיש הישגים גדולים למדינה אך יש הרבה טעיות. יש בזבוז משאבים לא קטן. תקציב צריך להיות תקציב, ללא רפורמות מס שאינן קשורות לתקציב."
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
נו באמת! הכסף הלא נמשך בחברות הארנק הולך
נו באמת! הכסף הלא נמשך בחברות הארנק הולך להשקעות בנדל"ן, למסחר בבורסה, ולעוד השקעות שונות - זה לא עדיף למדינה על פני קבלת מס אמת, אך החדרת מליארדי ש"ח בשנה לשוק הבזבוזים והראוותניות?? דברתם על רכישת דירות מגורים - אם החברה לא מחייבת את בעל המניות בשכ"ד זו בעיתיות - אך מה מפריע לכם אם בעל המניות מחוייב מידי חודש בשכ"ד הוגן? אני מסכים שיש לקבל הלוואות בעלים רק אם מוכיחים לוח סילוקין מסודר, אך מעבר לזה כל מה שאמר מנהל רשות המיסים רק מוכיח כמה הרשות מנותקת מהעם, ומנסה למנוע ממנו חיסכון חוקי. פקודת מס הכנסה מחייבת את רשות המיסים לא פחות משהיא מחייבת את הנישומים!
Magnet  |  05.07.16
1.
בתכלס רוב עם ישראל תומך בתקציב דו שנתי
בתכלס רוב עם ישראל תומך בתקציב דו שנתי כי אנחנו לא רוצים את בזבוז הזמן והמשאבים האדיר שנובע מהעברת תקציב כל שנה מחדש. שלא לדבר על הבחילה שנובעת מלראות סחטנות מפלגתית כל שנה. האופוזיציה לא מכבדת את הדמוקרטיה והדבר האחרון שמעניין אותם זה טובת העם. כל מה שהם רוצים זה עוד הזדמנויות להפריע לפעילות השוטפת של המדינה.
Cloud  |  04.07.16