אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה אמריקאי בעינייך? צילום: youtube

PLAY

מה אמריקאי בעינייך?

חמישה דברים אמריקאים במיוחד מהרשת: דונאטס, מועמד רפובליקני מסוים, פאי תפוחים, בייסבול, דיסני, מנהטן וכמובן זיקוקים

04.07.2016, 18:17 | נמרוד צוק

היום חל ה-4 ביולי, יום הגילוי של בוזון היגס, יום השנה למבצע אנטבה, יום שריפת בתי הכנסת בריגה ב-1941, יום מותו של נשיא ארה"ב השלישי תומאס ג'פרסון, יום הולדתו של המאפיונר היהודי מאיר לנסקי, מועד יציאתו לאור של "אליס בארץ הפלאות". אה, וגם יום העצמאות האמריקאי. הנה כמה דברים אמריקאים מאוד מהרשת, למי שחוגג.

1. קבלו את... חכו לזה... דונאטטראמפ

מה יותר אמריקאי, דונלד טראמפ או סופגניית דונאט? והתשובה היא כמובן "למה לא לשלב בין שניהם ולהפוך את אמריקה לנהדרת כמו שהיתה פעם?"

2. יום הפאי הבינלאומי

מה עוד אמריקאי מאוד? נכון, פאי תפוחים. הנה דרך מהירה ומעניינת במיוחד, גם אם לא ממש נאמנה למסורת, לאפות אחד כזה.

3. כמו קריקט, רק שונה

בייסבול. המשחק הטיפשי והמסובך שחצי אמריקאים לא מרגישים אמריקאים באמת בלעדיו. מה בעצם הקטע שלו? חיפשנו משהו קצר שיסביר בדרך משעשעת ומצאנו סרטון דיסני ישן אבל עדיין רלבנטי ומופלא בכיכובו של גופי.

4. הצד השחור של מנהטן

בשביל חלק גדול מהישראלים, אמריקה היא ניו יורק ולהיפך. אבל רובם לא דרכו מעולם בהארלם, אחת השכונות המעניינות בעיר וממרכזי התרבות השחורה החשובים בעולם. הנה סדרת צילומים מעניינת שמתעדת אותה כפי שנראתה ב-1943.

 , צילום: mashable.com צילום: mashable.com  , צילום: mashable.com

5. הפרחים לביגפוט

עוד משהו שקורה ב-4 ביולי בכל עיר אמריקאית שמכבדת את עצמה הם זיקוקים, מהמרשימים ביותר שתראו אי פעם. אבל האם ידעתם שהזיקוקים, בצורתם הראשונית ביותר, הומצאו בסין בשנת 2,000 לפנה"ס כאמצעי להיאבק ביצורים מאיימים דמויי ביגפוט שאיימו לכאורה על קהילות כפריות?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות