אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הרווחה אישרה: הקצבאות לילדים חולי סרטן יגדלו ב-75% צילום: עמית שעל

ועדת הרווחה אישרה: הקצבאות לילדים חולי סרטן יגדלו ב-75%

הקצבאות לכ-550 משפחות עם ילדים החולים במחלות חמורות, לרוב סרטן, יגדלו ל-4,487 שקל בחודש. מדובר על הישג משמעותי מאוד למאבק ההורים, למרות שגם הקצבה הזו לא תכסה את אובדן ההכנסה ועלויות הטיפולים

04.07.2016, 21:49 | מיקי פלד

קצבאות ילדים החולים במחלות חמורות יגדלו בכ-2,000 שקל בחודש, כך קבעה היום ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. חברי הכנסת אישרו פה אחד את הצעת שר הרווחה, חיים כץ, והביטוח הלאומי להגדיל את הקצבה מ-2,561 שקל בחודש ל-4,487 שקל בחודש. קצבה זו מקבלות כ-550 משפחות בישראל שילדיהן חולים במחלה חמורה, לרוב סרטן, שמשך הטיפולים בהן ארוך מ-3 חודשים והיא נועדה לסייע בטיפולים, ההוצאות ולפצות במשהו על אובדן הההכנסה של ההורים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי כץ, העלות השנתית של הצעת החוק מוערכת בכ-12.7 מיליון שקל. התקנות החדשות ייכנסו לתוקף בתוך כשלושה חודשים. למרות שמדובר בהעלאה משמעותית מאוד של הקצבאות, עדיין הן רחוקות מלפצות על כל אובדן ההכנסה, עלויות הטיפולים שאינם בסל הבריאות וההוצאות הנוספות. עם זאת, אחרי שנים ארוכות של מאבק להגדלת הקצבאות גם זה יכול להיחשב להישג. בדיון אמרו משה בניטה ופיני רבינוביץ', אבות לילדים חולי סרטן שנפטרו: "כשהילד נפטר, מצוקת המשפחה קשה פי כמה. צריך להאריך את תקופת קבלת הקצבה לחצי שנה נוספת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות