אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק קרני ביטל את דרישת ההון העודף מהבנקים הבריטים צילום: בלומברג

מארק קרני ביטל את דרישת ההון העודף מהבנקים הבריטים

במסגרת תמיכתו במערכת הפיננסית שלאחר המשאל מודיע הבנק המרכזי של אנגליה בראשות קרני על ביטול ההוראה שנתן לבנקים במרץ האחרון: "היציבות הפיננסית של בריטניה ניצבת בתקופה מאתגרת"

05.07.2016, 13:07 | מיקי גרינפלד

הבנק המרכזי של אנגליה בראשות המושל מארק קרני ביטל את דרישת ההון העודף מהבנקים הבריטים (apital buffer), שעמדה על 0.5%.

הודעת הבנק פורסמה היום במסגרת דוח היציבות הפיננסית שפרסם. "היציבות הפיננסית של בריטניה ניצבת בתקופה מאתגרת", נאמר בדוח.  

קראו עוד בכלכליסט

דרישת ההון העודף היא רמה נוספת של הון ביחס לאשראי שבו מחזיק הבנק מעבר למינימום הנדרש בחוק ובתקנות. הדרישה מוצבת על ידי הבנק המרכזי בכל מדינה בתקופות של סיכון גבוה, ולבנקים ניתנת על פי רוב ארכה של שנה להגיע אליו, בהתאם להוראות באזל 3. 

"בעקבות תוצאות משאל העם אנו צפויים לימים של אי יציבות והתאמות. ייקח זמן לאנגליה על מנת לבסס יחסים חדשים עם האיחוד האירופי ועם שאר העולם. ניתן לצפות לתנודתיות מסויימת בשווקים בתקופה שבה יתנהל התהליך", מציין הבנק.  

"עד כה השווקים הפיננסיים התמודדו היטב עם התנודתיות בעקבות המשאל. הנפילה של הליש"ט תתרום ליצוא הבריטי", נאמר עוד בהודעה.

הדרישה לשיער של 0.5% בהון העודף הוצגה לבנקים בחודש מרץ האחרון, כחלק מההיערכות הבנק הבריטי (BOE) לקראת הידרדרות אפשרית של המערכת הפיננסית לאחר הצבעה על ברקזיט (הבנק אף ציין אז כי הרמה תגיע בהמשך ל-1%). שבוע לאחר שהתברר כי אכן העם הבריטי החליט על פרידה מהאיחוד האירופי, הבנק המרכזי בוחר לתמוך בשווקים דווקא באמצעות צעדים מרחיבים.

בשבוע שעבר אמר מארק קרני כי  הבנק המרכזי יצטרך ככל הנראה להוריד את שיעור הריבית במשק ולבצע תוכנית מוניטארית מרחיבה כבר בקיץ הקרוב, על רקע ההאטה הצפויה בכלכלה הבריטית וההידרדרות בתחזיות לנוכח תוצאות המשאל.

 

מושל הבנק האנגלי מארק קרני, צילום: בלומברג מושל הבנק האנגלי מארק קרני | צילום: בלומברג מושל הבנק האנגלי מארק קרני, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות