אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי מנורה: גם מגדל קונה חלק מתיק המשכנתאות של מזרחי טפחות צילום: אוהד צויגנברג

אחרי מנורה: גם מגדל קונה חלק מתיק המשכנתאות של מזרחי טפחות

מגדל ומזרחי טפחות חתמו על הסכם במסגרתו תרכוש מגדל 80% מתיק משכנתאות של הבנק בהיקף של 900 מיליון שקל

05.07.2016, 13:12 | רחלי בינדמן
בנק מזרחי טפחות ממשיך להעביר נתח מתיק המשכנתאות שלו לגופים מוסדיים: לאחר העסקה הגדולה והראשונה מסוגה עם מנורה מבטחים, הבנק וחברת הביטוח מגדל ביטוח חתמו על הסכם למכירת נתח מתיק משכנתאות מאופיין, בהיקף של כ-900 מיליון שקל. במסגרת ההסכם תרכוש מגדל 80% מהתיק וב-20% הנותרים ימשיך להחזיק הבנק, שגם ימשיך לנהל ולתפעל את התיק כולו אל מול לווי המשכנתאות. מדובר בתיק משנת 2014, המורכב מהלוואות שעברו חיתום על פי כללי הבנק והן משולמות באופן רציף ללא פיגורים.

קראו עוד בכלכליסט

את העסקה מטעם מגדל ביטוח ניהלו אסף שהם, מנהל ההשקעות הראשי של החברה, יחד עם רות לוי, מנהלת האשראי. מטעם מזרחי-טפחות ניהלה את העסקה יחידת הסינדיקציה בניהולו של שי שליטא, שבחטיבה העסקית של הבנק, בראשה עומד אופיר מורד. מגדל חתמה על העסקה בעקבות היעדר אלטרנטיבות השקעה סולידיות בתקופה של ריבית אפסית, בעוד בבנק מזרחי טפחות נדרש לעמוד בדרישות הלימות הון מחמירות, בעקבות הוראות באזל 3, כדי להמשיך להעמיד הלוואות חדשות. 

בנק מזרחי טפחות מחזיק בתיק המשכנתאות הגדול בישראל בהיקף של 100 מיליארד שקל והיה הראשון לבצע עסקת מכר של תיק משכנתאות, עם חברת מנורה.

מנכ"ל מגדל עופר אליהו מנכ"ל מגדל עופר אליהו מנכ"ל מגדל עופר אליהו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
קומו אחרים ונעלוז יחדיו בחגיגה כי מגדל רכשה
קומו אחרים ונעלוז יחדיו בחגיגה כי מגדל רכשה באמצעות כספי מבוטחיה תיק משכנתא שהוא לא אחר מאגרת חוב המשלמת בכל חודש או רבעון ריבית וקרן. מגדל קונה ומוכרת אג"חים יום יום שלא זוכים לכתבה, אז מה בדיוק מיוחד הפעם? אולי בגלל שזו עסקה עם בנק? שטויות, מגדל כבר רכשה ומכרה פקדונות בנקאיים, אג"ח, מניות ושטרי הון שלהם. אולי כי זה נכס לא סחיר? מה פתאום, מגדל מחזיקה חוב לא סחיר, נדל"ן ועוד מרעין בישין. נו שוינט, נייחל לתשואה טובה.
Flower  |  06.07.16
6.
זהו הסימן הראשון להתפוצצות בועת הנדל"ן בישראל, זה
זהו הסימן הראשון להתפוצצות בועת הנדל"ן בישראל, זה בדיוק מה שהבנקים בארה"ב עשו לפני המשבר ב 2008, מהחזירות שלהם לעשות עוד ועוד כסף הם גילגלו חלק מהסיכון הלאה, השלב הבא זה שחברות הביטוח כמו מגדל ימכרו את זה לציבור דרך  הבורסה בצורת אג"ח משכנתאות, יכול להיות שהתהליך הזה ייקח עוד שנה שנתיים מהיום אבל אז גם אחרון האופטימיסטים הצטרך להיזהר לפני שהוא משלם 10% מס רכישה על דירה נוספת.......
Scooter  |  05.07.16
לכל התגובות