אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לשביתה? שירות השאטלים החינמי בנתיב המהיר יפסיק לפעול מחמישי הקרוב צילום: שאול גולן

בדרך לשביתה? שירות השאטלים החינמי בנתיב המהיר יפסיק לפעול מחמישי הקרוב

נהגי יונייטד טורס נמצאים בסכסוך עבודה עם הנהלת החברה על תנאי העסקתם וכעת מחריפים את הצעדים נגדה; בענף התחבורה מעריכים כי שפיר הנדסה, המפעילה את הנתיב, תשכור בעת הצורך נהגים להפעלת שירות ההסעות במקום נהגי יונייטד

05.07.2016, 15:56 | ליאור גוטמן

נהגי חברת יונייטד טורס, המפעילה את שירות ההסעות החינמי בנתיב המהיר בכניסה לתל אביב, הודיעו לפני שעה קלה (ג') על השבתת השירות כבר מיום חמישי הקרוב. ההשבתה מקורה בסכסוך עבודה שיש לנהגים עם הנהלת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

עד היום עבר הנתיב המהיר במתכונת של כניסת כלי רכב בתשלום (שנע בין 7 ל-105 שקל לנסיעה בודדת, תלוי בעומס) או באמצעות חנייה חינם בחניון של מחלף שפירים שמכיל כ-2,000 מקומות חניה, עם אפשרות כניסה לתל אביב באמצעות שירות ההסעות החינמי שפועל שם.

לטענת הנהגים, המפעילים כ-150 אוטובוסים שיוצאים במחזורי נסיעה של 5 דקות מהחניון של הנתיב המהיר, החל ממחרתיים צפוי עומס רב ופקק ארוך בכניסה לתל אביב והם ממליצים לנהגים שנכנסים למטרופולין על בסיס יומי מומלץ לצאת לדרכם שעה וחצי מוקדם מהרגיל. "אנו עובדים שעות רבות מסביב לשעון, בלילות ובשעות הבוקר המוקדמת בשכר נמוך מאוד ואף מתחת לממוצע בענף, התאגדנו כדי לשפר את תנאי העבודה והשכר שלנו", טוענים שם.

בהסתדרות הלאומית שמייצגת את ועד נהגי יונייטד טורס קוראים להנהלת החברה להתעשת ולמנוע מהלך שיגרור תגובות קשות מצד נהגים.

מנכ"ל יוניטד טורס, עמוס תמם, אמר בשיחה עם "כלכליסט" שמחר מתוכננת פגישה מול ועד הנהגים והוא מאמין שיושגו הסכמות בנידון.

שפיר הנדסה שמפעילה את הנתיב המהיר מסרה שהסכסוך הוא פנימי בחברת יונייטד ואין לה כל צד בעניין. על פי ההערכות בענף התחבורה שפיר לא תאפשר השבתה של הנתיב ואם יעלה הצורך היא תשכור נהגים כדי שיפעילו עצמאית את שירות ההסעות שם.

הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב. הנהגים הכריזו על שביתה הצפויה ביום חמישי, צילום: רודי אלמוג הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב. הנהגים הכריזו על שביתה הצפויה ביום חמישי | צילום: רודי אלמוג הנתיב המהיר בכניסה לתל אביב. הנהגים הכריזו על שביתה הצפויה ביום חמישי, צילום: רודי אלמוג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות