אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: 10 מיליון מכשירי אנדרואיד נגועים בנוזקה סינית צילום: ארס טכניקה

דיווח: 10 מיליון מכשירי אנדרואיד נגועים בנוזקה סינית

חברת צ'ק פוינט מדווחת שחברת פרסום סינית בשם Yingmob פיתחה נוזקה שמתקינה אפליקציות פרסום למכשיר הסמארטפון ללא אישור המשתמש

05.07.2016, 17:23 | רפאל קאהאן
Yingmob, חברת פרסום מקוון סינית עומדת מאחורי קמפיין הפצת נוזקה שתקף כ-10 מיליון משתמשים כך נמסר מצ'ק פוינט. החברה הסינית מציגה לכאורה חזית של חברה לגיטימית, אולם בדיקה של חוקרי צ'ק פוינט העלתה של-Yingmob יש מחלקה מיוחדת בת כ-25 עובדים שתפקידה לפתח נוזקות לתקיפת סמארטפונים.

קראו עוד בכלכליסט

הנוזקה שפיתחה החברה, Hummingbad, משמשת ליצירת הכנסות מבוססות פרסום דרך הזרקה של אפליקציות פרסם ללא אישור של בעל המכשיר. הנוזקה מייצרת הונאת קליקים מתוחכמת שמכניסה כמה עשרות סנטים מכל משתמש נגוע. חישוב מהיר מגלה שאם נמצאו כ-10 מיליון מכשירים נגועים, החברה יכולה לסמוך על תזרים הכנסות של כ-300 אלף דולר בחודש לפחות.

 , צילום: אימג צילום: אימג'בנק, Gettyimages  , צילום: אימג

שיטת ההדבקה החביבה על הנוזקה היא ביקור באתר נגוע שדרכו האפליקציה מועברת למכשירו של המשתמש התמים. עד כה זוהו כ-10 מיליון נוזקות פעילות, אך המספר עלול להיות גדול בהרבה. רוב ההדבקות אירעו באסיה ובעיקר בסין והודו, בהן רווח השימוש במכשירים סיניים שמגיעים ללא גישה מובנית לגוגל פליי.

האפליקציה של החברה מסוגלת לדחוף כ-20 מיליון פרסומות בשבוע ולקבל עליהן כ-2.5 מיליון קליקים ביום. במקביל, הנוזקה מתקינה אפליקציות על מכשירו של המשתמש, מה שמכניס לחברת Yingmob עוד כסף. בצ'ק פוינט טוענים גם כי מפעילי הנוזקה יכולים לזכות בגישה למידע שעל המכשיר הנגוע. הדיווח מתייחס רק למכשירי אנדרואיד, אך גם בעלי אייפון צריכים להיזהר.

חוקרים של פאלו אלטו, מתחרתה של צ'ק פוינט, מצאו שב-2015 החל קמפיין הדבקה של נוזקה בשם Yispecter, שעושה שימוש באותו שרת שליטה מרחוק של הנוזקה הנוכחית. המסקנה המתבקשת היא ששתי הנוזקות חולקות מקור דומה, ואולי גם בעלים דומים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לי יש מכשיר של Asus וגם אני נדבקתי
לי יש מכשיר של Asus וגם אני נדבקתי בזה, משתמש רק בגוגל פליי ומעולם לא הורדתי אפליקציות ממקום אחר, זה דבר נוראי שפשוט משחק את המכשיר כל פעולה שאני עושה זה מקפיץ פרסומת על המסך ומוריד כל מיני אפליקציות מוזרות. הלוואי שאמצא דרך להיפטר מזה....
Basketball  |  06.07.16
3.
טעות בניסוח של מגיב 1, הוא התכוון שזה
טעות בניסוח של מגיב 1, הוא התכוון שזה לא רלוונטי למי שמוריד אפליקציות רק מגוגל פלי. אתה כנראה לא אוהב לשלם על אפליקציות ואתה מוריד את אלה שעולות כסף מאתרים פיראטיים - מגיע לך!! שש שנים אני עם מכשירים אנדרואיד שונים ומעולם לא היתה לי בעיה עם ווירוסים או אפליקציות זדוניות.
OliveBucket  |  06.07.16
2.
לא יכולתי להמשיך להשתמש בו יותר  ואני כן
לא יכולתי להמשיך להשתמש בו יותר  ואני כן מחובר לגוגל פלי זה מעצבן ברמות  אני כבר החלפתי מכשיר בגלל זה  הוא מתקין לך אפלקציות עם תמונות של בחורות ערומות  וכל רגע מציג לך פרסומת חדשה אין יכולת להשתמש במכשיר לא עזר איפוס ולא שום דבר
Quill  |  06.07.16