אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פעלתם בחוסר תום לב כדי לקנות לכם זמן לכלכל צעדים" צילום: דור מנואל

"פעלתם בחוסר תום לב כדי לקנות לכם זמן לכלכל צעדים"

מחזיקי אג"ח מירלנד במכתב זועם, שהגיע לידי כלכליסט: חזרתה של בעלת השליטה כלכלית ירושלים מההבטחה להזרים 25 מיליון דולר היא מעשה של הטעיה

06.07.2016, 07:20 | גולן חזני

מחזיקי האג"ח של מירלנד יוצאים למלחמה מול כלכלית ירושלים, בעלת השליטה בחברה, ובעלי המניות הגדולים בה: זוהר לוי וחברת סאמיט (19%), דוד פורר (12%) ובית ההשקעות אלטשולר שחם (10%). 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי סדרות האג"ח ג' ד' וה', שיגרו מכתב חריף באמצעות הנאמנים רזניק פז נבו ומשמרת לדירקטוריון כלכלית ומנכ"לה דוד זבידה ולחברות־הבנות מבני תעשיה ודרבן (שמחזיקות עמה בבעלות על מירלנד). במכתב הם דרשו לקיים ההתחייבות של כלכלית להזרים 25 מיליון דולר למירלנד במסגרת הסדר החוב. התחייבות ממנה חזרו בהן בעלות השליטה במירלנד בתחילת השבוע.

"אנו רואים בחומרה את ניסיונכם, כבעלי השליטה בחברה, לחזור בכם ממחויבותכם להסדר החוב ורואים בהתנהלותכם זו חוסר תום לב, המעלה חשש כבד כי פעולתכם זאת נעשתה בכוונה תחילה, מתוך כוונה להטעות את נושי החברה כדי לקנות לכם, כבעלי השליטה בחברה, שהות לכלכל צעדיכם, באופן הפוגע בחברה ובמחזיקי האג"ח", נכתב.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", דירקטוריון כלכלית, בראשות לוי, פורר ואלטשולר, מתנער מהסדר החוב של מירלנד שאותו סיכם הדירקטוריון הקודם של כלכלית בראשות אהרון פוגל. הדירקטורים טענו כי הכסף שהוזרם לכלכלית בהנפקת המניות של החברה נועד להציל את החברה ולא לשמש כתרומה למירלנד.

מירלנד, שפועלת בשוק הנדל"ן הרוסי, הגיעה להסדר שאושר על ידי מחזיקי האג"ח שלה לאחר שנקלעה לקשיים. החוב של מירלנד למחזיקי האג"ח עומד על מיליארד שקל ובמסגרת המתווה נקבע כי 700 מיליון שקל מהחוב יימחקו בתמורה ל־60% ממניות החברה. וחוב של 170 מיליון שקל ייפרע בשלושה תשלומים שנתיים. כלכלית, מבני תעשיה ודרבן, שאמורות להזרים 25 מיליון דולר יקבלו 40% מהמניות.

"אין צורך להכביר במילים על ההסתמכות המוחלטת של המחזיקים על התחייבויותיכם במסגרת ההסדר", מציינים הנאמנים במכתבם, "שהרי, ללא זאת לא היה כל טעם לניהול המו"מ ולהסכמה לפרק הזמן הרב שהתמשך המו"מ. דומה כי התנהלות שכזו, מצד חברות ונושאי משרה שפועלים דרך קבע מול שוק ההון והגופים המוסדיים גם לצורכיהם שלהם, לא רק שמהווה התנהלות בחוסר תום לב, אלא מהווה הפרה של כל קוד התנהלות".

דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה מנכ"ל כלכלית ירושלים

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
3 דברים שצריכים הנאמנים והמוסדיים לעשות וכנראה לא
3 דברים שצריכים הנאמנים והמוסדיים לעשות וכנראה לא יעשו כי הם חושבים על ההנפקה הבאה : 1. לקחת 100% מהמניות ולתבוע את הבעלים והמנהלים . 2. לקחת 100% מהמניות ולחכות להתאוששות הרובל . 3. לקחת 100% מהמניות ולראות איך הם חוזרים בזחילה כי אחרת היו מותרים עליה ולא הולכים לקפריסין להליך משפטי . היה ברור מהתחלה שאסור לתת להם למשוך את הזמן בלי הזרמה , הפראיירים נתנו להם אופציה חינם לשנתיים . כל הסדר שהוא פחות מ 100% החזר ( מינימום ) יהיה כשלון נוסף של הנאמנים .
BlueBucket  |  06.07.16
לכל התגובות