אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפקידה שסירבה לתת אשראי להרצה של דנקנר מסיימת תפקידה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הפקידה שסירבה לתת אשראי להרצה של דנקנר מסיימת תפקידה

ניצה זעפרני, מנהלת מחלקת שוק ההון בסניף הראשי בבנק הבינלאומי, התבשרה בשבועיים האחרונים כי היא נדרשת להחליף תפקיד. הבנק: "חלק מסבב תפקידים"

06.07.2016, 06:48 | רעות שפיגלמן

ניצה זעפרני, מנהלת מחלקת שוק ההון בסניף ראשי ת"א בבנק הבינלאומי, ומי שהעידה בחקירת הרצת מניות אי.די.בי, עומדת לסיים את תפקידה ותעבור לתפקיד אחר.

קראו עוד בכלכליסט

טרם ידוע בשלב זה לאיזה תפקיד תעבור. ל"כלכליסט" נודע כי לפני כמה שבועות פנה אגף משאבי אנוש בבנק לזעפרני והציע לה כמה תפקידים חלופיים שלהם סירבה. זעפרני היתה דמות מפתח במשפטם של נוחי דנקנר ואיתי שטרום שבו הורשעו השניים שלשום בהרצת מניות. בעדותה סיפרה כיצד סירבה לאשראי של 15 מיליון שקל של שטרום לאחר שהציג ביטחונות של 850 אלף שקל בלבד. אלא שאז פנה דנקנר לראש החטיבה העסקית בבנק, אילן בצרי, וביקש ממנו לאשר את בקשת האשראי שאכן אושרה.

בהכרעת הדין קבע השופט כי הוא דוחה את גרסתו של בצרי לסיבות שהביאו אותו לאשר את האשראי לשטרום: "עם אישור מתן האשראי ניהלה זעפרני שיחה עם קודמה בתפקיד שבה הגדירה את האישור כ'קומבינה'. תגובתה האמיתית והכנה של זעפרני בזמן אמת לדברים היא הנותנת בדבר הקשר בין שיחתו של דנקנר עם בצרי לבין החלטתו לאשר את האשראי". הבנק הבינלאומי: "לכמה עובדים הוצעו תפקידים חדשים בשוק ההון בשל רוטציה הנדרשת לפי נוהל בנקאי תקין וסבב תפקידים שגרתי בבנק".

מימין: ניצה שעפרני ואיתי שטרום, צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: ניצה שעפרני ואיתי שטרום | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: ניצה שעפרני ואיתי שטרום, צילום: עמית שעל, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

83 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות