אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: מכרז של מחיר למשתכן ביהודה ושומרון צילום: TPS

לראשונה: מכרז של מחיר למשתכן ביהודה ושומרון

עיתוי פרסום המכרז בקריית ארבע הוא ברקע לפיגוע בעיר ולהכרזת רה"מ ושר הביטחון על קידום תכניות בנייה ביו"ש במענה לגל הטרור. האפשרות להאצת הבנייה ביו"ש כבר זכתה לביקורת מצד מחלקת המדינה האמריקאית: "אם זה נכון, מדובר בצעד שיטתי להשתלטות על קרקעות פלסטיניות"

06.07.2016, 10:49 | אביב גוטר

רשות מקרקעי ישראל פרסם אתמול (ג') לראשונה מכרז במסגרת תכנית מחיר למשתכן ביהודה ושומרון. על פי ההודעה, משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון, והממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש באזור יהודה ושומרון מזמינים קבלנים להגיש הצעות לבניית 42 יחידות דיור במתחם אחד בשכונת גבעת החרסינה בקרית ארבע.

למרות שמדובר במכרז ממוחזר, עיתוי מועד הפרסום מגיע על רקע הפיגוע בעיר, וייתכן שיש בו להצביע על סיום הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת השבוע הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן על קידום תכניות בנייה בהיקף של 800 יחידות דיור במעלה אדומים וירושלים, זאת במטרה לתת מענה לגל הטרור. כיום ישנה הקפאת בנייה שקטה ביהודה ושומרון כבר מספר שנים שבאה לידי ביטוי בעיכוב תכניות בנייה במוסדות התכנון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו. התשובה לגל הטרור - מחיר למשתכן, צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. התשובה לגל הטרור - מחיר למשתכן | צילום: אלכס קולומויסקי ראש הממשלה בנימין נתניהו. התשובה לגל הטרור - מחיר למשתכן, צילום: אלכס קולומויסקי

על פי גורמים במערכת הפוליטית, ביום א' צפויה לדון ההמשלה על הצעת מחליטים שמקדם משרד ראש הממשלה יחד עם משרדים נוספים לפיתוח אזור יהודה ושומרון להגדלת היצע יחידות הדיור ופיתוח התשתיות באזור. גם קריאותיהם שר האוצר משה כחלון ושר החינוך נפתלי בנט להגביר את הבנייה בירושלים מצביעות על כך שייתכן והקפאת הבנייה השקטה עשויה להסתיים.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית ג'ון קירבי התייחס אמש לדיווחים על האצת הבנייה ביו"ש ואמר: "אם זה נכון, מדובר בצעד שיטתי להשתלטות על קרקעות פלסטיניות. צעדים אלו מערערים את הסיכוי לפתרון שתי מדינות לשתי עמים. אנו מתנגדים לצעדים כאלו אשר אינם מועילים לתהליך השלום."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
כחלון יכשל בוודאות עם הורדת מחירי הדירות, מפני
כחלון יכשל בוודאות עם הורדת מחירי הדירות, מפני שהוא רואה "התחלות בניה" כחזות הכל ונותן לביקושים להשתולל. במקום להבין שביקוש זה מה שמשפיע על השוק הכי מהר, למעלה או למטה, הוא מתעסק בשטויות. במדינה יש 2.5 מיליון דירות בנויות, ואם יוסיפו לזה 45,000 או 60,000 בכל שנה, זה לא מה שישנה. ואם ישנה זה רק אחרי עשור של בניה מסיבית. לעומת זאת, אם במחאה החברתית מחירי הדירות בתל אביב ירדו ב 9% (תסתכלו על גרף במדלן), הרי שכל מה שצריך זה להקטין ביקושים. נכון, הקבלנים יגיבו דווקא בהקטנת התחלות הבניה כי הם לא בונים כשאין למי למכור, אבל גם באירלנד, ספרד, ארה"ב ראינו שהשוק יודע לרדת 40% ב 3 שנים למרות הפסקת בניה כמעט מוחלטת באותו זמן!! אז כחלון תתעשת, תאסור על משכנתאות למשקיעים (לא יאשימו אותך שאתה סתם גובה מס...) ותאסור על משכנתאות בפריסה של יותר מ 15 שנה לצעירים. המחירים יתרסקו וכמות המשכנתאות השנתית תרד מ 64 מיליארד בחזרה ל 19 מיליארד כמו בשנת 2004
Hammer  |  06.07.16
לכל התגובות