אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: בנו של פואד בן אליעזר תובע אותו על סך 2 מיליון שקל צילום: ישראל הדרי

הותר לפרסום: בנו של פואד בן אליעזר תובע אותו על סך 2 מיליון שקל

לטענת אופיר בן אליעזר, 2 מיליון שקל שנמצאו בכספת של אביו והוחרמו ע"י המשטרה שייכים לו. התביעה נמחקה לאחרונה בעקבות הסדר בין הצדדים והותרה לפרסום בעקבות עתירת "כלכליסט"

06.07.2016, 12:59 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

אופיר בן אליעזר, בנו של ח"כ לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, המואשם בקבלת שוחד מאיש העסקים אברהם נניקשווילי, טוען כי 2 מיליון שקל במזומן שנתפסו על ידי המשטרה בכספת של אביו בבנק דיסקונט בירושלים שייכים לו. כך עולה מתביעה שהגישו לאחרונה בן אליעזר הבן ואישתו שירלי נגד בן אליעזר האב לבית הדין למשפחה. התביעה, שנמחקה לאחרונה בעקבות הסדר בין הצדדים, הותרה היום (ד') לפרסום בעקבות עתירת "כלכליסט" באמצעות עורכות הדין טלי ליבליך וליטל רבינוביץ' ממשרד ליבליך-מוזר.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הפרקליטות בכתב האישום שהוגש נגד פואד בן אליעזר, למקור כספי המזומן שנתפסו אצל בן אליעזר לא ניתן כל הסבר מניח את הדעת במהלך החקירה. לא שולם עבורם מס הכנסה. אלא שבאופן מפתיע, פנה אופיר בן אליעזר לבית הדין למשפחה ותבע את אביו בטענה שמדובר בכספים השייכים לו, על אף שלטענת המשטרה טענה זו לא הועלתה על ידו המהלך החקירה. לטענת אופיר בן אליעזר, מדובר בכספים שקיבל לאחר שחיסל את עסקיו בגרמניה והפקיד אותם אצל אביו. הכסף, כך טען, לא הושב לו וכעת נתפס על ידי המשטרה.

סניף בנק דיסקונט בירושלים בו החזיק בנימין בן אליעזר את הכספת שלו, ובו הכסף שלטענת בנו שייך לו, צילום: עמית שאבי סניף בנק דיסקונט בירושלים בו החזיק בנימין בן אליעזר את הכספת שלו, ובו הכסף שלטענת בנו שייך לו | צילום: עמית שאבי סניף בנק דיסקונט בירושלים בו החזיק בנימין בן אליעזר את הכספת שלו, ובו הכסף שלטענת בנו שייך לו, צילום: עמית שאבי

בסמוך להגשת התביעה, פנה בן אליעזר האב לבית הדין, באמצעות עורכי הדין עמית חדד ונועה מילשטיין ממשרד י.וינרוט ושות', בבקשה לסלק את התביעה. בן אליעזר טען שבנו וכלתו צריכים לפנות למדינה, שתפסה את הכספים, ולא אליו. כאמור הצדדים הגיעו להסכמה שהתביעה תמחק. בהחלטת להתיר את פרסום ההליך כתבה השופטת ורד שביט פינקלשטיין כי התביעה אינה כוללת פרטים אינטימיים כלשהם, כך שהיא אינה רואה מניעה להתיר את פרסום ההליך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות