אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הנוער הטוב נמצא בברלין ובעמק הסיליקון - כשיש חברה טובה מוכרים אותה" צילום: כרמית פלר

"הנוער הטוב נמצא בברלין ובעמק הסיליקון - כשיש חברה טובה מוכרים אותה"

כך אמר רו"ח אמיר חייק, לשעבר מנכ"ל התאחדות התעשיינים בפאנל בנושא עסקים קטנים ובינוניים בכנס השנתי של לשכת רואי החשבון. הדוברים הביעו ביקורת על הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה: "דובר על ליווי מקצועי וחניכה לעסקים. זה לא קורה"

06.07.2016, 14:31 | עמרי מילמן

"אנחנו נלחמים בועדת הכלכלה על התקציב שהובטח לתעשייה, הובטח לה 200 מיליון שקלים והם עדיין לא הגיעו אליה. התעשייה היא אבן בניין לצמיחה של המשק, לא רק לפיריון אלא גם לתעסוקה", כך אמרה היום (ד') ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), שבעבר שימשה דירקטורית בחברות, בפאנל בנושא עסקים קטנים ובינוניים בכנס השנתי של לשכת רואי החשבון. נחמיאס ורבין התייחסה לחוק הסוכנות לעסקים קטנים שמקדמת הממשלה ואמרה "מגיע חוק סוכנות עסקים קטנים ובינוניים לכנסת. כל פעם ועדת הכלכלה אמרה 'קחו אותו מאיתנו', הוא לא אומר כלום ולא מביא לכלום לעסקים הקטנים. הסוכנות לעסקים קטנים כרגע מרוקנת מתוכן."

רו"ח אורי בארי יו"ר ועד מרחב ת"א בלשכת רואי החשבון הביע גם הוא ביקורת על התנהלות הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה: "הזמנו את נציגי הסוכנות לעסקים קטנים ובנינוניים לפאנל והם פשוט לא הגיעו. זו ההתייחסות שלהם וזה חבל. אני פעיל בסוכנות. הועדה המייעצת לסוכנות לא התכנסה לפחות שנתיים. דובר על ליווי מקצועי וחניכה לעסקים. זה לא קורה. אולי אם ימנו שר במשרה מלאה למשרד הכלכלה המצב ישתפר." בארי הוסיף כי "משרד הכלכלה משקיע במעו"ף (מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים- ע"מ) 200 מיליון שהולכים למימון שכר דירה וארנונה לסניפים במקום להגיע לעסקים עצמם. ומי מנהל אותם? חברה אחת, שהיא מתחרה של רוב רואי החשבון בנושא ייעוץ לעסקים."

עסק על סף סגירה (ארכיון), צילום: כרמית פלר עסק על סף סגירה (ארכיון) | צילום: כרמית פלר עסק על סף סגירה (ארכיון), צילום: כרמית פלר

רו"ח אמיר חייק, מנכ"ל BRT גלובל ולשעבר מנכ"ל התאחדות התעשיינים, תקף את אוזלת היד של הממשלה בכל הנוגע לעסקים הקטנים והבינוניים ואמר "יש משרד שאחראי על עסקים קטנים. זה משרד הכלכלה, פעם קראו לו משרד התעשיה, כל יום משנים לו את השם. המשרד מקדם הסכם עם מדינות שונות כמו סלובקיה, פולין, בכל מקום אחר, רק לא פועל בשביל העסקים שפועלים פה." "איזה כוח פוליטי יש לעסקים הקטנים? אפילו לא יודעים לפתוח קבוצה בפייסבוק. מכיוון שהם לא מעניינים אף אחד פוליטית. כשלא נעים לעשות עסקים במדינה אתה בורח מפה. הנוער הטוב נמצא בברלין ובעמק הסיליקון. כשיש חברה טובה מוכרים אותה."

שירה גרינברג, סגנית ממונה על התקציבים באוצר התייחסה בפאנל לטענות על כך שהממשלה לא באמת פועלת עבור העסקים הקטנים ואמרה "בתקציב הקרוב ניתן מענקים שמטרתם להכניס חדשנות ומסלולים חדשים ויצירתיים לתעשייה בין אם לעסקים קטנים ובין אם חברות בינוניות." גרינברג הוסיפה כי בתקציב גם נושא העברת המידע בין הרשויות השונות יקבל ביטוי. היום עסקים ואזרחים נאלצים לעבור ממקום למקום, כשמדברים על תוצר ושעת עבודה הבירוקרטיה הזו מאד משפיעה. בחוק ההסדרים הקרוב אנחנו רוצים לקבוע חובת מעבר מידע, כך שתוך 5 שנים המשרדים ידרשו לבנות את הפלטפורמות הדיגיטליות במקום שאזרחים יצטרכו לכתת רגליהם".

עוד הוסיפה גרינברג, כי "הממשלה משקיעה בעסקים קטנים ובינוניים בהרבה אפיקים - החל מקרן הלוואות בערבות מדינה הממונפת לכ-6 מיליארד שקל, קרנות הון צמיחה בהיקף של כ-900 מיליון שקל, סיוע בהעמדת בטוחות לביטוחי סחר חוץ בהיקף של כמה מאות מיליוני שקלים ועוד. בנוסף לכך, בחוק ההסדרים הקרוב נטפל בהסרת חסמים להגברת התחרות והפחתת רגולציה שיאפשרו לעסקים קטנים ובינוניים להרחיב פעולתם ולצמוח כגון - רפורמת התקינה, רפורמת הקולגייט ומוצרי החשמל ועוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
מאז ומעולם הטובים נמצאים בחו"ל. זו תמצית היהדות.
מאז ומעולם הטובים נמצאים בחו"ל. זו תמצית היהדות. קהילות בבל, מצרים ורומי שגשגו עוד לפני חורבן בית שני: מי שהיה יכל - היגר או שלח את ילדיו. נותרו כאן רק דלת-העם, דתיים פנאטים ולאומנים קיצונים. בדיעבד, זה מה שהציל את העם היהודי.
PurpleCocktail  |  06.07.16
לכל התגובות