אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מי הרג את רוטשילד?

חמש שנים אחרי המחאה החברתית חוזר כלכליסט בסרט דוקומנטרי אל האנשים שעמדו במוקד ההנהגה הכלכלית, חושף את מאחורי הקלעים של ועדת טרכטנברג ומנסה למצוא מי חיסל את המחאה

07.07.2016, 06:59 | נעמה סיקולר ושאול אמסטרדמסקי
 
 
 
 
לצפייה בסרט ביוטיוב - לחצו כאן
 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

63 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

63.
מהו המהלך הראשון, שנתניהו ביצע בפרוץ המחאה מחשש לאובדן השלטון?
מהו המהלך הראשון, שנתניהו ביצע בפרוץ המחאה מחששו לאובדן השלטון? נתניהו דאג לאשר תוספות שכר ושיפור בתנאי שוטרי משטרת ישראל. מהלך זה נעלם מעיני הציבור ומרבית העיתונאים, אבל היתה לו השפעה אדירה על דרך טיפול באנשי המחאה בידי משטרת ישראל. לפתע השוטרים הפכו אגרסבים ביותר ופרקליטות המשטרה מיהרה להרוס חיי אנשים תמימים, שכל מה שביקשו זה להביא מחאתם בדרך שקטה ומכובדת אל קידמת הבמה.
09.07.16
62.
אני דווקא חושב שהמחאה נולדה מתוך מצוקה אמיתית
אני דווקא חושב שהמחאה נולדה מתוך מצוקה אמיתית של הציבור. אלא שהציבור לא יודע להסביר מהיכן היא נובעת, ולכן גם לא ידע להיכן לכוון את המחאה שלו. הבעיה המרכזית שיש לנו במדינת ישראל (ובכל העולםגם יחד) הוא מדיניות הריבית האפסית והחלשת השקל המכוונת של בנק ישראל. הללו ניפחו כאן בועת נדל"ן ענקית, שמאמללת דור שלם של צעירים. לו היינו בזמנו מבינים את זה, היינו מסוגלים להשיג השג כלשהו. היינו דורשים סוף למדיניות הריבית האפסית ובועת הנדל"ן היתה נקטעת באיבה ולא מגיעה למימדים המפלצתיים שלה כיום.
OrangeCone  |  09.07.16
60.
מה שעשית כאן הוא שכתוב של ההיסטוריה לפי
מה שעשית כאן הוא שכתוב של ההיסטוריה לפי דמיונך הפורה. עשירי ארה"ב מעולם לא התכנסו והחליטו לתת לרוזוולט את ממונם. מה שבאמת קרה הוא שרוזוולט החרים מאזרחי ארה"ב את הזהב אשר היה ברשותם (וזה היה נכון לגבי עשירים ועניים כאחד), ובתמורה נתן להם שטרות נייר. לאחר שהחרמת הזהב הסתיימה, הוא ביצע פיחות חד של המטבע ובאופן כזה הפך את הייצוא האמריקאי ליותר אטרקטיבי (במחיר אובדן חסכונותיהם של ההמונים). בניגוד למה שנהוג לחשוב, התוכניות הסוציאליות של רוזוולט לא עזרו כלל לכלכלה. הראיה לכך היא שב-1938 ארה"ב שקעה פעם נוספת למיתון. הדבר היחיד אשר עזר לה לצאת מן השפל הגדול היה פרוץ מלחמת העולם השניה. בתחילת המלחמה ארה"ב לא היתה שותפה ללחימה, והיתה המעצמה התעשייתית היחידה אשר היתה מסוגלת לספק לבעלות הברית את הנשק והתחמושת לו היו זקוקות. הביקושים הללו אשר זרמו במהלך 1939 -1941 הם שהוציאו את ארה"ב ממיתון.
OrangeCone  |  08.07.16
59.
כל המרקסיסטים יוצאים מהחורים. אנשים שטוענים שהקפיטליזם זה
כל המרקסיסטים יוצאים מהחורים. אנשים שטוענים שהקפיטליזם זה הסיבה לכל הרוע אבל תמיד הסיפור מתחיל בארץ הקפיטליסטית שנופלת מגדולה. למה? כי ארץ קומוניסטית לא יכולה להגיע לגדולה מלכתחילה. לך לונצואלה קצת לאכול חול ותפסיק לזיין את השכל.
PurpleSailboat  |  08.07.16
לכל התגובות