אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון לאמרגנו של קובי פרץ שהואשם בהלבנת הון צילום: דנה קופל

הסדר טיעון לאמרגנו של קובי פרץ שהואשם בהלבנת הון

על פי ההסדר, מאיר נחמני יודה בעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון, ורשות המסים תבקש להטיל עליו חצי שנת מאסר. נחמני יבקש מביהמ"ש להמיר את המאסר בעבודות שירות. במקביל הוא יעביר 1.7 מיליון שקלים לקופת המדינה וישלם קנס של עד 100 אלף שקלים

07.07.2016, 10:00 | תומר גנון ועמרי מילמן

מאיר נחמני, אמרגנו של הזמר קובי פרץ שהורשע בעבירות מס, הגיע להסדר טיעון עם רשות המסים במסגרת האישומים נגדו על הלבנת הון. נחמני הודה במסגרת ההסדר שהוגש היום לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, בביצוע עבירות דיווח לפי חוק איסור הלבנת הון כדי לגרום לדיווח לא נכון.

 

קראו עוד בכלכליסט

על פי ההסדר, היחידה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים תבקש להטיל על נחמני עונש של חצי שנת מאסר בפועל בעוד סנגוריו, עוה"ד גלעד ברון, חיים לוי ושירית טרוינר, יבקשו להטיל עליו חצי שנה של עבודות שירות. בנוסף, נחמני יעביר 1.7 מיליון שקלים לקופת המדינה, וכן ישלם קנס שלא יעלה על 100 אלף שקלים. לאור ההסדר, שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, מיכל ברנט, הרשיעה היום את נחמני בכתב אישום מתוקן.

כתב האישום נגד נחמני הוגש בנובמבר 2015. באמצעות עוה"ד אורי שפיגל ועינב לוי, טענה הרשות שנחמני הלבין הון בהיקף של כ-50 מיליון שקלים. כתב האישום הוא חלק מפרשת העלמות מס רחבה יותר שזכתה לכינוי 'האור הגנוז', שכללה חקירת חשדות לחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים ומהילת דלקים.

קובי פרץ, צילום: מיכאל קרמר קובי פרץ | צילום: מיכאל קרמר קובי פרץ, צילום: מיכאל קרמר
נחמני מעורב בפרשה בכך שהצ'יינג' שלו (אותו רשם נחמני על שמה של אשתו), שימש כאמצעי לכיסוי עקבות של אדם בשם אלכס הירש, בעליה ומנהלה של חברת 'גולד פאר דלקים' ונאשמים נוספים, שבאמצעות חשבוניות פיקטיביות שהוציא, בין היתר לעצמו, הקטין את חבותו במס בעשרות מיליוני שקלים. זאת דרך יצירת מצג כוזב של עסקאות לגיטימיות ולהלבין הון.

הירש שילם לכאורה לשתי ספקיות של החברה – מ.ט.ר וגלנדאואר עבור דלק שכביכול סיפקו לו ושבגינו ניתנו החשבוניות הפיקטיביות, באמצעות צ'קים שנרשמו בספרי החשבונות שלו ושל החברות ( מ.ט.ר וגלנדאואר). אותם צ'קים נפדו באמצעות הצ'יינג' של נחמני ולא על ידי החברות, שכן אלו לא סיפקו את הדלק כפי שמצהירות החשבוניות. כך סייע נחמני בהתחמקות מתשלום מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

סנגוריו של נחמני עוה"ד חיים לוי וגלעד ברון, מסרו בתגובה: "מאיר נחמני לא היווה חלק מהפעילות המיוחסת לאלכס הירש. לאחר תהליך התדיינות ארוך מול התביעה, כולל שימוע, הכירה התביעה בחלק ניכר מטענותיו של מר נחמני, ונמחקו חשדות ואישומים רבים שיוחסו למר נחמני במסגרת החקירה ולאחריה. בוטלו ונמחקו חשדות לקשירת קשר לביצוע פשע, שימוש במסמכים מזויפים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. כתב האישום המתוקן מייחס לנחמני עבירת דיווח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות