אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנונה רוכשת חברת מזון אורגנית ב-10 מיליארד דולר צילום: בלומברג

דנונה רוכשת חברת מזון אורגנית ב-10 מיליארד דולר

החברה הצרפתית קונה את WhiteWave האמריקאית בעסקה הגדולה שלה מזה עשור. המנכ"ל עמנואל פאבר: "ההסכם יחזק את החברה בפלטפורמה של צפון אמריקה"

07.07.2016, 11:02 | מיקי גרינפלד

חברת דנונה הצרפתית (Danone) הודיעה על רכישת חברת מוצרי המזון האורגניים ווייטווייב (WhiteWave Foods) תמורת 10 מיליארד דולר - רכישה שצפויה להגדיל מהותית את פעילות היוגורט של דנונה בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

 

העסקה נעשית על פי שווי של 56.25 דולר למניית ווייטווייב, שננעלה אתמול בבורסה של ניו ניו יורק במחיר של 47.43 דולר. המחיר משקף פרמיה של 24% על מחיר הנעילה הממוצע ב-30 ימי הפעילות האחרונים.

ווייטייב נסחרת בשווי שוק של 8.34 מיליארד דולר. במסגרת הרכישה לוקחת על עצמה דנונה, הנסחרת בבורסה של פריז, גם את חובותיה של ווייטווייב, כך שבפועל התשלום על החברה האמריקאית יסתכם ב-12.5 מיליארד דולר. מדובר בעסקה הגדולה ביותר שמבצעת דנונה בעשור האחרון.

מנכ"ל דנונה עמנואל פאבר (Emmanuel Faber), שנכנס לתפקידו באוקטובר 2014, אמר היום כי "העסקה תאפשר לנו להאיץ את קצב הצמיחה ותחזק את המיקום שלנו בפלטפורמה של צפון אמריקה".

ההסכם צפוי להגדיל את שיעור המכירות של דנונה בצפון אמריקה ל-22% מההכנסות הכוללות של דנונה, בהשוואה ל-12% כיום. השלמת הרכישה מתוכננת לסוף השנה, בכפוף לאישור בעלי המניות של וויטוויב ובאישורים רגלוטוריים.

ווייטווייב פועלת מדנבר קולורדו והיא אחת החברות עם קצב הצמיחה החזק ביותר בענף בשנים האחרונות, בזכות הביקוש הגובר בארה"ב למזון אורגני. החברה הופרדה בשנת 2013 בספין אוף מקבוצת Dean Foods ומאז היא פועלת באופן עצמאי. את שנת 2015 סיכמה עם רווח של 168 מיליון דולר והכנסות של 3.9 מיליארד דולר.  

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות