אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Avast רוכשת את המתחרה AVG תמורה 1.3 מיליארד דולר

Avast רוכשת את המתחרה AVG תמורה 1.3 מיליארד דולר

העסקה אושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות והיא תתבצע לפי שווי של 25 דולר למניה. מנכ"ל AVG ישראל מסר ל"כלכליסט" כי החברה "ממשיכה בגיוס עובדים למרכז בישראל"

07.07.2016, 12:18 | עומר כביר ורפאל קאהאן

חברת אבטחת המידע Avast רוכש את מתחרתה AVG בעסקה בשווי 1.3 מיליארד דולר – כך הודיעו החברות היום (ה'). העסקה תתבצע לפי שווי של 25 דולר למניה, שמייצג פרמיה של כ-33% לעומת מחיר מניית AVG עם סגירת המסחר בבורסת ניו-יורק אתמול. העסקה כבר אושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברה, ודירקטוריון AVG ממליץ לבעלי המניות לקבל את הצעה הרכישה.

קראו עוד בכלכליסט

Avast, שהוקמה ב-1988 בצ'כיה, שם מרוכזת מרבית פעילותה, נחשבת לאחת מחברות אבטחת המידע המובילות בעולם. רכישת AVG, שנוסדה שלוש נשים מאוחר יותר הינה בגדר מיני-איחוד, שכן אף שמטה החברה ממוקם כיום באמסטרדם גם היא נוסדה בצ'כיה.

הראל טייב. מנכ"ל AVG ישראל, צילום: נמרוד גליקמן הראל טייב. מנכ"ל AVG ישראל | צילום: נמרוד גליקמן הראל טייב. מנכ"ל AVG ישראל, צילום: נמרוד גליקמן

לדברי אוואסט, היא מתכוונת למנף את הרכישה על מנת להרחיב את פעילותה, להעשיר את הידע הטכנולוגי שלה וליצור ארגון חדש שיוכל לנצל הזדמנויות חדשות בתחומי אבטחת המידע המקוונת והארגונית. איחוד הכוחות בין שתי החברות יצור רשת עם יותר מ-400 מיליון מכשירי קצה, 160 מיליון מהם מכשירי מובייל.

"אנחנו פועלים בתעשייה שמשתנה במהירות, והרכישה הזו נותנת לנו את הרוחב והעומק הטכנולוגי שדרושים על מנת להיות ספק מוצר האבטחה המועדף על לקוחות קיימים ועתידיים", אמר מנכ"ל אוואסט, וינס סטקלר, בהודעה לעיתונות. "איחוד הכוחות של שתי החברות, ששתיהן נוסדו בצ'כיה ומחזיקות בתרבות ארגונית ומשימות דומות, יציב אותנו בעמדה נהדרת למינוף הזדמנויות עתידיות, כמו אבטחת שוק האינטרנט של הדברים הצומח במהירות".

מנכ"ל AVG, גרי קובאץ', הוסיף: "אנחנו סבורים שאיחוד הכוחות עם אוואסט, חברה פרטית עם משאבים משמעותיים, יסייע לעמוד ביעדי הצמיחה שלנו ומייצג בצורה הטובה ביותר את האינטרסים של בעלי המניות. המבנה החדש יאפשר לנו להאיץ את ההשקעות בשווקים צומחים ולהתמקד בפתרונות פשוטים ומקיפים למשתמשים פרטיים ולעסקים. אנחנו מאמינים שהחברה המאוחדת תהפוך לגורם מוביל בשוק". 

ל-AVG משרדים בישראל בהם היא מעסיקה למעלה מ-160 עובדים. את פעילותה בישראל החל אמיר לייטרסדורף כשמכר את חברת VisionEyez ל-AVG. הראל טייב, מנכ"ל AVG ישראל מסר ל"כלכליסט": "ביחד AVG ו-Avast ישרו כ-160 מיליון משתמשי מובייל. אנו צופים להצלחה גדולה ולגידול בפעילות המובייל של החברה. התחום הופך למאתגר יותר עבורנו ואנו ממשיכים בגיוס עובדים למרכז בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות