אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפט המאה בצרפת: ארנו מימרן נידון ל-8 שנות מאסר צילום: איי אף פי

משפט המאה בצרפת: ארנו מימרן נידון ל-8 שנות מאסר

המיליארדר היהודי-צרפתי הורשע בגניבת 283 מיליון יורו מהאיחוד האירופי ונשלח לשמונה שנות מאסר באופן מיידי

07.07.2016, 13:04 | ynet

בית משפט בפריז גזר היום (יום ה') שמונה שנות מאסר וקנס בסך מיליון יורו לאיש העסקים ארנו מימרן. מימרן הורשע בגניבת 283 מיליון יורו מהאיחוד האירופי במה שהוגדר משפט המאה בצרפת. בית המשפט הורה על ביצוע מיידי של גזר הדין.

ארנו מימרן היום בביהמ"ש בפריס. יישלח מייד לכלא, צילום: איי אף פי ארנו מימרן היום בביהמ"ש בפריס. יישלח מייד לכלא | צילום: איי אף פי ארנו מימרן היום בביהמ"ש בפריס. יישלח מייד לכלא, צילום: איי אף פי

על פי כתב האישום, מימרן רכש ב-2009-2008 מכסות של פחמן דו-חמצני במדינות שבהן לא היה מע"מ על העסקה - ואז מכר אותן לצרפתים בתוספת מע"מ באמצעות חשבונות בדובאי, הונג קונג, ביירות ותל אביב. בכך הוא ניצל את "אמנת קיוטו" לצמצום גזי החממה שאפשרה למדינות המתועשות לסחור במכסות של פחמן דו־חמצני עם מדינות שלא ניצלו את כל מכסת הפחמן הדו-חמצני שלהן.

הכסף שהעבירה הממשלה הצרפתית למימרן ולנוכלים אחרים שפעלו כמוהו הועבר לחברת קש שמימרן הוגדר כבנקאי שלה. כעבור 90 ימים ממועד העברת הכסף דרשו רשויות המס בצרפת את תשלום המע"מ על העסקה, אבל אז גילו לתדהמתן שחברת הקש שאליה הועבר הכסף פשטה את הרגל ושהעומדים בראשה בכלל לא קיימים.

בחודש שעבר טען מימרן כי העביר בעבר כספים לבנימין נתניהו.נתניהו הכחיש את הדברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות