אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: השכר הממוצע עלה באפריל ב-2% ל-9,767 שקל ברוטו צילום: שאטרסטוק

הלמ"ס: השכר הממוצע עלה באפריל ב-2% ל-9,767 שקל ברוטו

השכר הממוצע עלה בשלושת החודשים האחרונים ב-2.5%. השכר הגבוה ביותר הוא בחברת החשמל ובמקורות, בעוד שעובדי מערכת החינוך נשרכים מאחור

07.07.2016, 13:24 | מיקי פלד
השכר הממוצע במשק עמד בחודש אפריל על 9,767 שקל ברוטו בחודש, עלייה של 2% לעומת מרץ; כך לפי נתוני המגמה שפירסמה היום (ה') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

נתוני המגמה, שמנכים השפעות חד פעמיות, ממשיכים להצביע על עלייה בשכר הממוצע למשרת שכיר. בחודשים פברואר-אפריל 2016 עלה השכר הממוצע למשרת שכיר במחירים שוטפים ב-2.5% בחישוב שנתי, בהמשך לעלייה של 3.5% בחישוב שנתי בחודשים נובמבר 2015-ינואר 2016.

השכר הגבוה ביותר באפריל נרשם בתחום אספקת המים והחשמל, שרובו מורכב מעובדי מקורות וחברת החשמל. תלוש השכר הממוצע שם עמד על 20,617 שקל ברוטו בחודש. אחריהם ברשימה מצויים עובדי המערכת הפיננסית, הכוללים את הבנקים, חברות הביטוח ובתי ההשקעות, שקיבלו שכר ממוצע של 18,873 שקל.

כיתה בהרצליה (ארכיון). עובדי ההוראה עדיין בתחתית הרשימה, צילום: אריאל בשור כיתה בהרצליה (ארכיון). עובדי ההוראה עדיין בתחתית הרשימה | צילום: אריאל בשור כיתה בהרצליה (ארכיון). עובדי ההוראה עדיין בתחתית הרשימה, צילום: אריאל בשור

עובדי ההייטק שכיכבו במעלה טבלאות השכר בחודשים האחרונים נמצאים במקום השלישי עם שכר ממוצע 18,793 שקל. לא מן הנמנע שמענקים ובונוסים לחג הפסח הם שהגדילו באופן זמני את השכר של שני הענפים במקום הראשון והשני, אם כי כמובן שאלו משתכרים שכר גבוה גם כך.

בתחתית טבלת השכר אפשר למצוא את עובדי שירותי האירוח והאוכל, שזה אינו מפתיע. אך שוב בולטים לרעה עובדי מערכת החינוך עם שכר של 7,428 שקל לעובד ממוצע באפריל. אמנם חלק מהמשרות בתחום הן חלקיות אך עדיין מדובר על שכר מאוד נמוך.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
חברת חשמל, וכל החברות הקשורות למדינה הם במקרה
חברת חשמל, וכל החברות הקשורות למדינה הם במקרה הטוב נותני שרותים. אתה כניראה לא יודע מה זה תעשייה שצריכה להשתנות ולהתאים עצמה כל הזמן לתחרות בשוק העולמי. חברת החשמל של מדינת ישראל היא חברה כושלת ונחשלת שלא הייתה שורדת יום אחד בתחרת אמיתית. אותו הדבר לגבי הבנקים וחברות הביטוח שבלי חסות הממשלה אין להן זכות קיום באופן פעולתן הנוכחית. הארגונים האילו מחזיקים אלפי אנשים מיותרים ואילו שעובדים רובם עושים מעט מאוד. 
GoldBone  |  08.07.16
לכל התגובות