אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תשיק גרסת ענן לחבילת אפליקציות ה-ERP דיינמיקס

מיקרוסופט תשיק גרסת ענן לחבילת אפליקציות ה-ERP דיינמיקס

החבילה תאחד את כל האפליקציות הניהול של החברה ותתממשק עם גרסאות אופיס 365 בענן. המהלך נועד להתחרות באורקל ו-SAP שמציעות גרסאות ענן לחבילות שלהן

07.07.2016, 15:02 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט תשיק גרסת ענן לחבילת אפליקציות ה-ERP וה-CRM שלה Dynamics. על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מהיום (ה'), החבילה החדשה מיועדת להתחרות בתוכנותהמתחרות מבית אורקל ו-SAP להן יש כבר גרסאות ענן מזה זמן רב.

קראו עוד בכלכליסט

החבילה החדשה שמכונה Dynamics 365 תושק בסתיו הקרוב. לא ברור עדיין אם היא תוצע בהנחה לארגונים שלהם יש כבר מנוי לאופיס 365, או שמדובר בחבילה נפרדת. מיקרוסופט הסבירה שהגרסה החדשה תתממשק ישירות עם אופיס 365, מה שיאפשר לאנשי מכירות לשלוח הצעות באאוטלוק ישירות מממשק האימייל שלהם.

סאטיה נאדלה רוצה להוון את הרכישה של לינקדין, חבילת ענן לדיינמיקס תאפשר זאת, צילום: בלומברג סאטיה נאדלה רוצה להוון את הרכישה של לינקדין, חבילת ענן לדיינמיקס תאפשר זאת | צילום: בלומברג סאטיה נאדלה רוצה להוון את הרכישה של לינקדין, חבילת ענן לדיינמיקס תאפשר זאת, צילום: בלומברג

החברה תצרף לחבילה גם את אפליקציית הבינה העסקית Power BI ואת קרטנה בגרסת Cortana Intelligence שמיועדת לספק תובנות עסקיות מבוססות בינה מלאכותית. חבילות הדיינמיקס שמיועדות להתקנה מקומית ימשיכו להימכר בשלב זה, אך לא ברור מה עתידן בהמשך הדרך.

המהלך של מיקרוסופט לא מתחרה רק באורקל ו-SAP. בשנים האחרונות החלו להפציע חברות נישה רבות שמציעות כלי ERP ו-CRM מבוססי ענן ושזכו להצלחה רבה. סיילספורס היא רק דוגמה אחת מיני רבות מהן.

מיקרוסופט מחזיקה כיום בנתח שוק של כ-5% בתחום ה-ERP ששוה נכון להיום כ-26 מיליארד דולר. זאת ועוד, חלקה בתחום ה-CRM קטן יותר ועומד על כ-4.3%, משוק שגודלו זהה לזה של ה-ERP. הרכישה של לינקדין צפויה ככל הנראה לאפשר אינטגרציה של החבילות ואולי אף יכולת להציע מוצרים באופן ממוקד לחברים ברשת החברתית העסקית בה השקיעה החברה כ-26 מיליארד דולר לפני כשבועיים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות