אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש מי שמרוויח: הברקזיט דווקא עשה טוב לחיים סבן צילום: אוראל הכהן

יש מי שמרוויח: הברקזיט דווקא עשה טוב לחיים סבן

זאת בזכות השקעותיו באינדונזיה, שחשיפתה לבריטניה מוגבלת; בנוסף חוק חדש שהתקבל במדינה האסיאתית מטיב עם השקעותיו של איש העסקים בה; לדבריו, "כל המניות שבבעלותנו באינדונזיה עלו"

08.07.2016, 18:00 | בלומברג

חיים סבן הוא בין המשקיעים הבודדים ברחבי העולם שהברקזיט - ההצבעה במשאל העם בבריטניה בעד עזיבת האיחוד האירופי - דווקא הועיל להם. הכל בזכות מדינה אחת: אינדונזיה.

קראו עוד בכלכליסט

ההצלחה של סבן במדינה, שמראש הייתה בעלת חשיפה מוגבלת לבריטניה, נובעת בין השאר מכך שהמחוקקים בה אישרו החודש חוק המעניק חנינה למעלימי מס, וההערכה היא שהדבר יוביל לגל של החזרת כספים למדינה. בהתאם, בורסת ג'קרטה רשמה בחודש שעבר את הביצועים הטובים ביותר מקרב השווקים המובילים באסיה, ומשתרכת רק מאחורי ברזיל וארגנטינה ברמה העולמית. כל זאת היטיב עם ההשקעות של סבן באינדונזיה, שבבעלותו אחזקות בחברות הטלוויזיה האינדונזיות מדיה PT ניוסנטארה ו-PT MNC סקיי ויז'ן. סבן הוא גם הבעלים של רשת הטלוויזיה האמריקאית המשדרת בספרדית יוניוויז'ן, ומחזיק בזכויות לתוכנית הילדים פאואר ריינג'רס. "מסיבה לא ברורה הברקזיט הטיב איתנו", אמר בראיון לסוכנות בלומברג, "כל המניות שבבעלותנו באינדונזיה עלו".

קלינטון וסבן. קשר קרוב של שנים, צילום: רויטרס קלינטון וסבן. קשר קרוב של שנים | צילום: רויטרס קלינטון וסבן. קשר קרוב של שנים, צילום: רויטרס

ההון של סבן (71) נאמד ב-3.6 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג, ועלה השנה ב-7.9%. בשנה הבאה יזכו הפאואר ריינג'רס, שבבעלותו של סבן, לתחייה מחודשת בסרט שמפיק האולפן ליונס גייט. "הפאואר ריינג'רס משודרים בטלוויזיה בעולם המערבי, כולל בארה"ב ובאירופה, כבר 23 שנים", אומר סבן, "הסרט רק ישפיע לטובה".

בראיון עם בלומברג חזר סבן גם על תמיכתו בהילארי קלינטון לנשיאות, והוא אף תרם לקמפיין שלה. "היא המועמת המוכשרת ביותר, הטובה ביותר. אנחנו חברים קרובים כבר 25 שנים", אמר סבן, "היא בן אדם נפלא, ואני חושב שהיא תהיה מנהיגה מעולה לארה"ב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות