אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שהקימה את שרונה: מידאס גייסה 40 מיליון שקל למרכז באום אל פאחם

אחרי שהקימה את שרונה: מידאס גייסה 40 מיליון שקל למרכז באום אל פאחם

קרן הנדל"ן הבורסאית שבשליטת משפחות שטיינמן ורוטלוי צפויה להשקיע חצי מיליארד שקל בהקמה של עשרה מרכזי מסחר בערים ערביות בישראל

10.07.2016, 15:36 | אורן פרוינד

אחרי שהקימה את מתחם שרונה בתל אביב, קרן הנדל"ן הבורסאית מידאס מהמרת בגדול על השוק הערבי בישראל. קרן הנדל"ן שנמצאת בשליטת משפחות שטיינמן (20%) רוטלוי (15%) וריט 1 (16.6%), השלימה במהלך הסופ"ש האחרון את השלב המוסדי בגיוס של 40 מיליון שקל (סדרה ג') במטרה לממן את התכנית שלה להתרחבות בערים הערביות בישראל. הקרן הבטיחה גיוס של 36 מיליון שקל וצפויה לגייס את היתרה בשלב הציבורי בימים הקרובים.

קראו עוד בכלכליסט

קרן מידאס מתכננת להשקיע במשותף (בחלקים שווים) עם קבוצת "רקע" חצי מיליארד שקל בהקמה של עשרה מרכזים מסחריים בערים ערביות שונות בישראל. הכסף מההנפקה הנוכחית ישמש אותה למרבית ההון העצמי שלה בהקמה של שני המרכזים המסחריים הראשונים שהיא בונה באום אל פאחם וירכא, שעלותם הכוללת צפויה להסתכם בכ-100 מיליון שקל. מלבד לשתי ערים אלו, הקרן מתכננת להקים בחמש השנים הבאות מרכזי מסחר נוספים בערים: טירת אל כרמל, טייבה, סמרה, דלית אל כרמל, בקא אל גרבייה, רהט, מג'דל כרום וקלנסווה.

מתחם שרונה מתחם שרונה מתחם שרונה

קרן מידאס נרכשה על ידי משפחות שטיינמן ורוטלוי בשנת 2008. הקרן נסחרת בבורסת תל אביב בשווי של 21 מיליון שקל. בשנים האחרונות החברה פעילה בעיקר בשוק הנדל"ן המניב בישראל כשההשקעה העיקרית שלה היא פרויקט "מתחם שרונה" בת"א. הקרן עדיין מחזיקה בשליטה (51%) בחלקו המערבי של המתחם. הקרן מנוהלת על ידי רן שטיינמן, לשעבר סמנכ"ל יזום של קבוצת נכסים ובניין, ואבישי אברהם, רו"ח, לשעבר סגן יו"ר קב' "דנשר".

בקרן מידאס אמרו היום כי "אין הבדל בין הקמת פרויקט מסחרי בת"א , באום אל פחם ובכל עיר ערבית ישראלית או עיר מעורבת אחרת, הן מבחינת השקעות, הן מבחינת נראות או עיצוב והן מבחינת הבאת מותגים מובילים. "מידאס" תמיד מחפשת את הטרנד הבא וזיהתה שהמגזר הערבי-ישראלי הוא הלוקיישן הבא מבחינת הקמת מרכזים מסחריים וקניונים ורואה במגזר הערבי את מנוע הצמיחה שלה בשנים הבאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות