אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש: נפתחה בדיקה במשטרה בנוגע לראש הממשלה צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

היועמ"ש: נפתחה בדיקה במשטרה בנוגע לראש הממשלה

אחרי אינספור שמועות ופרסומים בתקשורת בימים האחרונים הודיע עו"ד אביחי מנדלבליט באופן רשמי: מתקיימת בדיקה בנוגע לרה"מ. על פי ההודעה, בעקבות מידע שהתקבל בעניינו של רה"מ קיים היועמ"ש מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה ובכירים באגף החקירות במשטרה. היועץ הדגיש כי "לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של רה"מ"

10.07.2016, 21:32 | זוהר שחר לוי
היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר הערב (א') את דבר קיומה של בדיקה משטרתית בנוגע למידע שהתקבל בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם זאת, ההודעה לא מפרטת מהו אותו מידע שהתקבל ומה הן החשדות שעלו בנוגע להתנהלותו של נתניהו. 

לפי הודעתו של היועץ המשפטי לממשלה, שעדכן את רה"מ בטרם פרסומה, הבדיקה בעניינו של נתניהו החלה "בעקבות מידע שהתקבל בעניינים הנוגעים בין היתר לראש הממשלה, ושהוצג בפני היועץ המשפטי לממשלה על ידי אגף החקירות והמודיעין של המשטרה". בעקבות אותו מידע, כך מפורט, קיים היועץ מספר דיונים בהשתתפות פרקליט המדינה, גורמים בכירים נוספים במשרד המשפטים ואגף החקירות והמודיעין במשטרה. 

רה"מ נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: אוהד צויגנברג רה"מ נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט | צילום: אוהד צויגנברג רה"מ נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, צילום: אוהד צויגנברג

בסיומם של אותם דיונים "החליט היועץ המשפטי לממשלה להורות על קיום בדיקה בנושא", כך לפיו. נציגי היועמ"ש מדגישים כי מדובר בבדיקה וכי "לא נפתחה חקירה פלילית בעניינו של ראש הממשלה".

"בימים האחרונים", נכתב בהודעה, "פורסמו בתקשורת ידיעות רבות שאינן מדויקות בלשון המעטה ביחס למידע הנוגע לבדיקה ולפעולות שכביכול בוצעו במסגרתה. מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לפרסומים אלה או לפרט בנוגע למהלכי הבדיקה. היועץ המשפטי לממשלה ער לחשיבות בהבאת הדברים לידיעת הציבור. הנושא נשקל מעת לעת בכפוף לצורכי הבדיקה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: ״כפי שקרה בכל המקרים הקודמים, כשייחסו לראש הממשלה נתניהו מעשים שהתבררו כעורבא פרח, גם כאן לא יהיה כלום - כי אין כלום״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות