אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בלי לשנות קונספט: סובארו חתכה במחיר של פורסטר

היצרנית היפנית מציגה גרסה בסיסית לרכב הכביש־שטח, שמחירו הלך ותפח לרמה שמיצבה אותו מעל לרכבים אחרים בקטגוריה

10.07.2016, 22:13 | תומר הדר

הקונספט הבסיסי של סובארו פורסטר לא השתנה מעולם, וטוב שכך, החל בדור הראשון עם לוח המחוונים הפשוט וההנעה הכפולה וכלה בדור האחרון עם לוח המחוונים הפשוט וההנעה הכפולה: מנוע בוקסר פשוט למדי, תיבת הילוכים אוטומטית ומערכת ההנעה הכפולה של סובארו, בתוספת לוח מחוונים פשוט, שניתן לנגב במטלית, ותא מטען ענקי. בשונה מיתר רכבי הכביש־שטח ‑ שרק הגרסאות הבכירות ביותר שלהם מצוידות במערכת הנעה כפולה, שלרוב אינה מעניקה יכולת שטח אמיתית ‑ פורסטר לעולם מצויד בהנעה כפולה שימושית למדי.

עם זאת, לפורסטר יש בעיה: עם השנים מחירו הלך ותפח, עד לרמה שמיצבה אותו הרבה מעל רכבי כביש־שטח אחרים. הפתרון של היבואנית: הצגת גרסה בסיסית, פורסטר Z, בעיתוי שבו ביצעה סובארו מתיחת פנים לפורסטר, שכללה עדכונים בפגושים ובתא הנוסעים. 

בפועל קשה לחוש בחיסרון כלשהו באבזור, אף שמדובר בפורסטר הבסיסי. בקרת אקלים: יש. בקרת שיוט: יש. מערכת שמע מקורית: יש. ההגה מתכוונן היטב פנימה והחוצה. עם זאת, לפורסטר יש נקודת תורפה קבועה: מושב נהג קצר מדי. וגם יש אבזור שהיינו מוותרים עליו בשמחה: הכיתוב על כנפיו הקדמיות של הרכב, באותיות כסופות בולטות, שנראה כאילו הותקן בחנות אביזרים מפוקפקת; ומדבקות ה־Z הענקיות על הדלתות.

נקודת החוזק של סובארו היא איכות הנסיעה. מדובר בחברה שיודעת לבנות מכוניות שיודעות לעשות הכל והיטב. הרכב נוח, מרווח ובעל אחיזת כביש טובה, גם בתנאים שבהם תכולת תא המטען מתעופפת מצד לכל עבר. עם זאת, יש לו נקודת תורפה אחת בולטת בהשוואה לסובארו פורסטר מהדגמים היקרים יותר: היעדר מערכת בקרת שטח כמו שיש למשל ל־X DRIVE. לכן לפורסטר Z מעט יותר קשה להתמודד עם תנאי שטח מאתגרים שדורשים מספר ניסיונות עלייה וירידה, היכן שפורסטר מהדגמים הבכירים, בעלי מערכת בקרת השטח, יעבור בלי להניף עפעף.

בסיכומו של דבר, בהתחשב במחיר המופחת, אפשר לקבוע כי Z הוא הפורסטר המשתלם ביותר כיום.

סובארו פורסטר Z

מנוע: בנזין, נפח 1,995 סמ"ק, הספק מרבי 150 כ"ס, מומנט מרבי 20.2 קג"מ

ביצועים: מהירות מרבית 192 קמ"ש, זינוק ל־100 קמ"ש ב־11.8 שניות

צריכת דלק: נתוני יצרן 15.3 ק"מ לליטר

נתוני מבחן: 10.7 ק"מ לליטר

בטיחות: 7 כריות אוויר, 5 כוכבים במבחן ריסוק פומבי

קבוצת זיהום: 9

מחיר: 170 אלף שקל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות