אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחירת הדירקטורים בלאומי: המדינה לא תתמוך בנציגת אוה"ה צילום: עמית שעל

בחירת הדירקטורים בלאומי: המדינה לא תתמוך בנציגת אוה"ה

בעלי המניות יבחרו היום שלושה דירקטורים לבנק: המדינה תבציע עבור דוד ברודט ויואב נרדי לכהונה שלישית ותתמוך בצירופה של אסתר לבנון. דודו זקן מועמד לדירקטוריון דיסקונט

11.07.2016, 11:11 | רעות שפיגלמן

המדינה תומכת בדוד ברודט, אסתר לבנון ויואב נרדי כדירקטורים המועדפים לדירקטוריון לאומי. אסיפת בעלי המניות של הבנק תתכנס היום בשעה 14:00 להצביע על בחירת חברי הדירקטוריון החדשים.  

קראו עוד בכלכליסט

דוד ברוטדט צפוי להיבחר לקדנציה השלישית כיו"ר הדירקטוריון. אסתר לבנון היתה מנכ"לית הבורסה הקודמת, ויואב נרדי, כמו ברודט, מסיים כהונה שניה של דירקטור בבנק.

מדינה איננה תומכת במועמדותה של רגינה אונגר, המכהנת כדירקטורית במספר חברות ומרצה באוניברסיטת תל אביב, וכן במינויה של ד"ר יופי תירוש , המציגה את מועמדותה מטעם אוצר התיישבות היהודים - חברת אוה"ה רשאית להגיש מועמדות לדירקטוריון מתוקף היותה בעלת מניות בבנק. 

ל'כלכליסט' נודע כי רגינה אונגר, מי שנכנסה ל"רשימה השחורה" של בית השקעות פסגות לפני כמה שנים, הוצאה לאחרונה מרשימה זו - כף שייתכן שפסגות יתמוך במועמדותה ללדירקטוריון. לפסגות יש אחזקה של כ-4% בלאומי.  הרשימה האמורה כוללת את אלה שפסגות בתור גוף מוסדי מתנגד למינויים כחברי דירקטוריון בחברות ציבוריות.

אונגר היתה לפני כמה שנים היתה חברה בדירקטוריון כור, שתמך בעסקת הרכישה של חברת כלל ביטוח - עסקת שלא יצאה לפועל בסופו של דבר. פסגות התנגדה לעסקה זו ותמיכתה של אונגר גררה את הכנסתה לרשימה השחורה.

אסתר לבנון, צילום: אביגיל עוזי אסתר לבנון | צילום: אביגיל עוזי אסתר לבנון, צילום: אביגיל עוזי

דודו זקן בדרך לדיסקונט?  

הוועדה למינוי דירקטורים במערכת הבנקאית הודיעה היום (ב') על שלושה מועמדים מטעמה למינוי כדירקטורים חיצוניים בבנק דיסקונט. הוועדה אמונה על מינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה - דיסקונט ולאומי.

המועמדים הם המפקח על הבנקים לשעבר דודו זקן, מירי כץ ויהלי שפי. שפי היה בעבר מנכ"ל קבוצת הפניקס.

לוועדה הוגשו 84 בקשות למועמדות ולאחר מיון הבקשות ובהתחשב בצרכי בנק דיסקונט ראיינה הוועדה כ-10 מועמדים. מתוכם היא ממליצה על השלושה האמורים והאסיפה הכללית הקרובה של דיסקונט תבחר שניים מהם.

 

זקן, שסיים את כהותנו כמפקח על הבנקים באוגוסט שנה שעברה משמש כיום כחבר בוועדת ההשקעות של קרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות