אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הישג לבנקים: בג"ץ הוציא צו ביניים נגד חוק שכר הבכירים צילום: אלכס קולומויסקי

הישג לבנקים: בג"ץ הוציא צו ביניים נגד חוק שכר הבכירים

על רקע אי ההכרעה בסוגיית הזכויות הפנסיוניות במסגרת החוק, בביהמ"ש נענה לבקשת איגוד הבנקים, והעובדים המתלבטים יכולו להמתין להכרעת בג"ץ לפני שיחליטו לפרוש

11.07.2016, 11:18 | רחלי בינדמן

הישג לבנקים מול הניסיון להגבלת שכר הבכירים: בג"ץ נענה לבקשת איגוד הבנקים נגד חוק הגבלת שכר הבכירים והוציא צו ביניים לפיו לעובדי הבנקים תינתן אפשרות להתפטר מתפקידם ולשמור את כל זכויות הפנסיוניות שהובטחו להם עד 45 יום לאחר הכרעת בג"ץ בעתירה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד קובע הצו כי החוק לא ייכנס לתוקף עד הכרעת בג"ץ. החוק אמור לצאת לדרך באוקטובר, אם כי לפי הערכות בג"ץ יזדרז ויכריע בנושא עוד קודם לכן.

בג"ץ נענה לבקשת האיגוד בעניין כדי למנוע התפטרות עובדים החוששים לאבד את הזכויות הפנסיוניות שלהם עוד בטרם כניסת החוק לתוקף. הדיון בעתירה, שהגיש עו"ד רלי לשם מטעם האיגוד, צפוי להתקיים ב-27 ליולי.

 

הבנקים ביקשו לקבל הבהרות כי החוק, הקבוע תקרה של עלות שכר שנתית של 2.5 מיליון שקל בשנה, לא יחול על הזכויות הפנסיוניות שצברו העובדים בעבר, בדגש על פיצויי פיטורין, כאשר בבנקים נהוג להעניק לבכירים פיצויי פיטורין מוגדלים בפרישה שיכולים להגיע למיליוני שקלים גם לדרג ביניים בבנק. אלא שמכיוון שהכנסת ומשרד המשפטים וכן הפיקוח על הבנקים נמנעו מלהגיב בצורה ברורה בנושא, הבנקים הגישו בג"ץ שיאפשר לעובדים המתלבטים להמתין לפסיקת בג"ץ לפני שיכריעו האם לפרוש.

 

 

לפי הערכות, התמיכה הגדולה מצד חברי הכנסת והממשלה כי החוק לא יוחל על זכויות פנסיוניות שנצברו, בג"ץ צפוי לתמוך בעמדת איגוד הבנקים בעניין.

 

עם זאת, בדיון בעתירה צפוי בג"ץ להכריע גם בהתנגדות הבנקים וחברות הביטוח להצבת התקרה הקשיחה של 2.5 מיליון שקל בשנה.

מימין המפקחת על הבנקים בבנק ישראל חדוה בר ושר האוצר משה כחלון, צילום: רון קדמי ואוראל כהן מימין המפקחת על הבנקים בבנק ישראל חדוה בר ושר האוצר משה כחלון | צילום: רון קדמי ואוראל כהן מימין המפקחת על הבנקים בבנק ישראל חדוה בר ושר האוצר משה כחלון, צילום: רון קדמי ואוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות