אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת הלחימה המשולבת, UFC, נמכרה ב-4 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'ס

ליגת הלחימה המשולבת, UFC, נמכרה ב-4 מיליארד דולר

זו העסקה היקרה ביותר עבור ארגון ספורט. האחים לורנזו ופרנק פרטיטה שילמו בשנת 2000 עבור הארגון 2 מיליון דולר. הבעלים החדשים הם סוכנות ייצוג הכישרונות WME-IMG

11.07.2016, 11:51 | שירות כלכליסט

הבעלים של אליפות הלחימה האולטימטיבית (UFC) הכריזו כי  מכרו אחזקת שליטה עבור 4 מיליארד דולר. בניו יורק טיימס דיווחו כי הבעלים החדשים הם סוכנות ייצוג הכישרונות WME-IMG. חברות הפרייבט אקוויטי סילבר לייק קפיטל, KKR ו-MSD קפיטל, חברת ההשקעות של מייקל דל, תומכות בעסקה.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

  

UFC/ הנשיא דיינה וויט, שבבעלותו אחזקה של 9%, יישאר ויקבל אחזקה בחברה החדשה, צילום: איי פי UFC/ הנשיא דיינה וויט, שבבעלותו אחזקה של 9%, יישאר ויקבל אחזקה בחברה החדשה | צילום: איי פי UFC/ הנשיא דיינה וויט, שבבעלותו אחזקה של 9%, יישאר ויקבל אחזקה בחברה החדשה, צילום: איי פי

רכישה בגובה 4 מיליארד דולר תייצג את העסקה היקרה ביותר בעבור ארגון ספורט. זהו סיפור מרשים בהתחשב בכך שהאחים לורנזו ופרנק פרטיטה שילמו ב-2000 עבור הארגון 2 מיליון דולר. המחיר הנוכחי הוא גבוה פי 7 מההכנסות, שכן היו"ר לורנזו פרטיטה אמר ל-CNN כי הכנסות הארגון עמדו ב-2015 על 600 מיליון דולר.

פרטיטה אמנם סירב להגיב על הדיווח, אך לפי ההערכות הוא יפרוש מתפקידו לאחר השלמת העסקה. הנשיא דיינה וויט, שבבעלותו אחזקה של 9%, יישאר ויקבל אחזקה בחברה החדשה. וויט אמר בתגובה כי זו הרגשה חמוצה – מתוקה, אך הוסיף כי האוהדים לא צריכים להיות מוטרדים מהשינוי בבעלות. "אלא להיפך", הדגיש. "הספורט עולה לרמה הבאה". לדבריו, התפקיד שלו יישאר ללא שינוי "אבל אני איאלץ לעשות זאת בלי החברים והשותפים שליוו אותי ב-20 השנים האחרונות".

וויט אמור לעזור להקל על המעבר בספורט המאופיין בשינויים רבים. בשנה שעברה נרשמה עלייתם של קונור מקגרגור ורונדה ראוזי, בעוד שהשנה חווינו בנפילתם.

תחרות UFC 200 שהתקיימה בסוף השבוע האחרון הייתה דוגמה מעולה לתנודות הפוטנציאליות של הספורט. לאחר שמקגרגור פרש, הקרב בין קורמייר וג'ונס הפך לאירוע המרכזי, אך ברגע האחרון נמצאו חומרים אסורים בדמו של ג'ון ג'ונס, ואנדרסון סילבה עלה במקומו. תשומת לב רבה משך גם ברוק לסנר, שהושאל מה-WWE.

כעת כשנראה שחברת WME-IMG תהפוך לבעלת השליטה של התחרות, יהיה מעניין לראות אם הסוכנות תמשיך לייצג לוחמים. בין המיוצגים שלה נמצאת גם ראוזי. הארגון מרוויח את מרבית הכסף משידור הקרבות בערוצים בתשלום, אך יש לו גם עסקה עם פוקס הנמשכת עד 2018. שווי העסקה החדשה יעמוד על 200 מיליו דולר בשנה, זאת אם ה-UFC ימשיכו במסלול ההתקדמות. הארגון הוקם לפני 23 שנים והקרבות משודרים ב-156 מדינות ברחבי העולם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה