אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עולם הפוך: מדינות במזרח התיכון פרסמו אזהרת מסע לנוסעים לארה"ב צילום: אי פי

עולם הפוך: מדינות במזרח התיכון פרסמו אזהרת מסע לנוסעים לארה"ב

בחריין ואיחוד האמירויות הזהירו את אזרחיהן המתכוונים לצאת לארה"ב ואלה שכבר שוהים שם מאזורים שבהן יש מהומות בעקבות רצח 4 השוטרים בטקסס. הן הצטרפו לאזהרת המסע שהוציאה כבר בהאמה

11.07.2016, 14:42 | שירות כלכליסט

שלוש מדינות עד כה פרסמו אזהרות מסע לאזרחיהן המבקשים לבקר - או השוהים – בארצות הברית, בעקבות המהומות המטלטלות את המדינה לאחר ירי השוטרים בידי אזרחים שחורים.

ארה"ב מפרסמת בקביעות אזהרות מסע לאזרחיה ברחבי העולם, שבהן היא ממליצה להימנע מביקורים או לעמוד על המשמר באזורים שבהם ישנה אי יציבות פוליטית או אלימות. כעת היא  הפכה למושא לחששות במדינות במזרח התיכון ובקריביים, בעוד מפגינים מציפים את רחובותיהם של ערים מרכזיות במדינה לאחר שהמשטרה ירתה למוות בשחורים בלואיזיאנה ובמינסוטה.

ההפגנות ההמוניות הובילו למספר רב של מעצרים, מאבקים ונפגעים בעימותים בין המפגינים למשטרה. בארה"ב קיימת מתיחות רבה כעת לאחר שצלף ירה למוות ב-5 שוטרים בעת הפגנה בדאלאס.  

אזור הירי בטקסס בה נהרגו 4 שוטרים בידי שחורים, צילום: אי פי אזור הירי בטקסס בה נהרגו 4 שוטרים בידי שחורים | צילום: אי פי אזור הירי בטקסס בה נהרגו 4 שוטרים בידי שחורים, צילום: אי פי

שגרירות ארה"ב בבחריין פרסמה שלשום (שבת) אזהרה בטוויטר לאזרחים לנקוט משנה זהירות "בהפגנות או במקומות המוניים ברחבי ארה"ב".

איי בהאמה, שבה רוב התושבים מזהים את עצמם כצאצאים לאפריקאים, פרסמה ביום שישי שעבר אזהרת מסע לאזרחיה בארה"ב בשל "הירי של צעירים שחורים בידי המשטרה".

גם איחוד האמירויות פרסם אזהרה לסטודנטים ולאזרחים השוהים בארה"ב להיות ערניים. ההודעה מנוסחת בלשון דומה לזו שבה משתמש משרד החוץ האמריקאי באזהרות המסע שלו. "אנא היו עירניים לסביבה הקרובה שלכם והימנעו ממקומות המוניים ככל הניתן. יש לנקוט משנה זהירות בפסטיבלים או באירועים ציבוריים, שמרו על ערנות והיו בטוחים", נאמר בהודעה של איחוד האמירויות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות