אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א סגרה בעליות: סלקום המריאה ב-10.7% ופרטנר קפצה ב-5.9%

דיווח שוטף

ת"א סגרה בעליות: סלקום המריאה ב-10.7% ופרטנר קפצה ב-5.9%

ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.7%. מחזור המסחר בבורסה עמד על 1.3 מיליארד שקל. העליות במניות הטלקום - לאחר שמשרד התקשורת מנע את הסכם השת"פ של גולן טלקום ו-HOT, וסלקום הודיעה כי חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם חברת אקספון

12.07.2016, 17:27 | כתבי שוק ההון

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20  תל בונד 40  תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים  אג"ח לכ-30 שנה

 

בהכנת הכתבה משתתפים: אמיר רוזנבאום וגיל קליאן

 

17:30 - המסחר בתל אביב ננעל בעליות - ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.7%. בלטו בעליות מניות התקשורת - סלקום זינקה ב-10.7% ופרטנר קפצה ב-5.9%. מחזור המסחר בבורסה עמד על 1.3 מיליארד שקל.

 

סלקום ריכזה מחזור מסחר חריג של 27 מיליון שקל, לעומת מחזור ממוצע של 4.4 מיליון שקל. מחזור המסחר בפרטנר עמד על 22 מיליון שקל, לעומת מחזור ממוצע של 4.6 מיליון שקל.

 

16:00 - עסקה שלישית ל-KBS: רכשה את "הענק הירוק" בסן פרנסיסקו תמורת 169.5 מיליון דולר. קרן הריט האמריקאית קיי.בי.אס (KBS) דיווחה על עסקה שלישית שביצעה בארה"ב באמצעות כספי הפנסיה הישראלים. מאז שגייסה בישראל 970 מיליון שקל בהנפקת אג"ח ראשונית במרץ 2016, הקרן השקיעה עד כה 331.5 מיליון דולר (1.2 מיליארד שקל) בשלוש עסקאות שונות שמומנו בעיקרן מכספי האג"ח מישראל.

 

15:30 - הדולר נחלש היום במהלך המסחר ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.874 שקלים. היורו הוסיף 0.3% לערכו מול המטבע הישראלי והשער היציג נקבע על 4.3 שקלים. 

מט"ח, צילום: בלומברג מט"ח | צילום: בלומברג מט"ח, צילום: בלומברג

14:40 - חברת הבת של אלביט מדיקל (31%), אינסייטק, המפתחת מכשיר אולטרסאונד לטיפול בגידולים בתוך הגוף בצורה לא פולשנית, מדווחת  כי קיבלה אישור ממנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) לשיווק המערכת שלה לטיפול ברעד ראשוני לשימוש מסחרי.

מערכת חדר ניתוח ללא ניתוח של חברת אינסייטק, צילום: Arcreative מערכת חדר ניתוח ללא ניתוח של חברת אינסייטק | צילום: Arcreative מערכת חדר ניתוח ללא ניתוח של חברת אינסייטק, צילום: Arcreative

 

13:40 - משרד התקשורת מונע את הסכם השת"פ של גולן טלקום ו-HOT. בעקבות כך נותרו לגולן שתי ברירות: או שתשקיע בתשתית עצמאית או שתחתום על הסכם שיתוף רשתות. בכל מקרה היא תצטרך להשקיע מאות מיליוני שקלים או להכריז על חדלות פרעון ולהיעלם מהשוק.

 

מניות חברות הסלולר מזנקות - סלקום עולה ב-8% ופרטנר קופצת ב-5%.

סלולר, צילום: שאטרסטוק סלולר | צילום: שאטרסטוק סלולר, צילום: שאטרסטוק

12:40 - עדכון מניות בולטות ממדד ת"א 75. בצד החיובי - נפטא עולה ב-2.4% ואיידיאו מוסיפה 2% לערכה. בצד השלילי - מנקיינד נחלשת ב-3.7% וביוטיים מאבדת 2.2% מערכה.

 

12:00 - אילנית שרף מנהלת מחלקת המחקר בפסגות מתייחסת לעסקת סלקום: "מעבר להסכם הכלכלי, מדובר במהלך אסטרטגי שנועד לתקוע יתדות בעסקה שחתם גולן מול הוט. מאחר וגולן טלקום אינו מפעיל וירטואלי ומאחר וכנראה שהוט לא ממש יכולה לחתום על הסכם נשיונל רומינג לגולן מתוקף הרישיון שניתן לה ממשרד התקשורת (עפ"י תנאי הרישיון ניתנה אפשרות כזו לשלושת החברות הגדולות למשך 7 שנים בלבד כאשר נותרו עוד שלוש שנים עד שתוקפו של האישור יפוג), למשרד התקשורת יתכן ויהיה קשה יותר היום לאשר את ההסכם של הוט גולן".

 

לדבריה, "משרד התקשורת יצטרך להשוות את תנאי ההסכם בשני המקרים. בנוסף, בעיני משרד התקשורת כניסת שחקן נוסף משמרת את התחרות ולכן יפעלו באופן אגרסיבי יותר מול גולן במידה וירשמו הפרות של תנאי הרישיון. מבחינת הרשות להגבלים עסקיים נראה כי המהלך הנוכחי שביצעה אקספון יכול להיות גם יריית הפתיחה בניסיון לרכוש את גולן טלקום. להערכתנו, לרשות להגבלים עסקיים יהיה הרבה יותר נוח לאשר עסקה בין גולן לבין אקספון מאשר עסקה בין הוט מובייל (שהיא גם חלק מקבוצת תקשורת גדולה) לגולן טלקום. בכל מקרה, נראה כרגע שהשוק יוותר בטווח הנראה לעין עם חמש שחקניות".

11:00 - מניות הבנקים, לאומיו פועלים, שעולות ב-1.5% ו-0.9% בהתאמה, מרכזות את מחזור המסחר הגבוה ביותר בבורסה.

 

10:25 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא מתחייס לעסקת סלקום - אקסון: "חברת סלקום חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם אקספון שיכנס לתוקף עם ההשקה הצפויה של אקספון בישראל. מהלך זה מקטין את הסיכוי לירידה בעוצמת התחרות בסלולאר, ולכן הוא מהווה חדשות רעות למניות בזק(הבעלים של פלאפון), פרטנר וגם סלקום. מנגד, ההסכם מבטיח הכנסה יפה לסלקום, שתהיה מהותית ככל שהחדירה של אקספון תצליח יותר. השפעה זו צפויה לקזז את ההשפעה השלילית של שינוי הציפיות בנוגע לתחרות על מניית סלקום".

 

לדבריו, "לציבור זו הודעה מצויינת כניסת מתחרה נוסף, מבלי שיעלו סך ההשקעות הכוללות בענף ולכן ההסכם מקטין את החשש שעם ההחלשות של גולן טלקום תהיה ירידת מחירים".

9:48 - חברת סלקום הודיעה כי היא חתמה על הסכם שיתוף רשתות עם חברת אקספון של חזי בצלאל. ההסכם יאפשר לחברת אקספון להיכנס לשוק הסלולר לאחר שזכתה במכרז התדרים של הדור הרביעי בשנת 2015. אקספון תהייה חברת הסלולר השישית בישראל (בנוסף לחברות הווירטואליות הקיימות כיום בשוק).

 

מניית סלקום מתחזקת ב-5%.

 

9:45 - פתיחה יציבה בבורסה. המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים בקרבת רמת הפתיחה. מדד ת"א בנקים עולה ב-0.6%.

 

9:15 - אלקטרה צריכה ממשיכה לסגור סניפים של שקם אלקטריק. ל"כלכליסט" נודע כי חמישה סניפים נוספים של רשת מוצרי החשמל צפויים להיסגר. הרשת מנתה בשיאה 45 סניפים ולאחר הצמצום הנוכחי תמנה 17 סניפים בלבד.

 

סגירת הסניפים תואמת את האסטרטגיה שעליה הצהיר לאחרונה זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה, שלפיה החברה תסגור חנויות בקניונים בשל שכר הדירה הגבוה וחוסר הרווחיות.

שקם אלקטריק , צילום: יובל חן שקם אלקטריק | צילום: יובל חן שקם אלקטריק , צילום: יובל חן

 

 

08:45 - הנפילה במניית בזןמקרבת את פטרוכימיים להסדר נוסף. הסדר החוב האחרון ב פטרוכימיים מבוסס על עליית שווי החברה־הבת בזן, שלא מתרוממת. בעל השליטה דיוויד פדרמן בדרך למו"מ עם בנק הפועלים וקרן בראשית לפריסת החוב מחדש.

 

דיוויד פדרמן , צילום: ראובן שוורץ דיוויד פדרמן | צילום: ראובן שוורץ דיוויד פדרמן , צילום: ראובן שוורץ

 

08:20 - הבורסה בת"א תפתח את יומו השלישי של המסחר השבועי על רקע העליות שערים בורסות אסיה בהובלת מדד ניקיי היפני שמזנק ב-3%. הבורסה תנסה להמשיך את המומנטום החיובי מתחילת השבוע ולחתום עוד יום של עליות שערים.

המסחר באחוזת בית ננעל אתמול בעליות שערים קלות כאשר מדד ת"א 25 עלה ב-0.2% ומדד ת"א 100 התחזק ב-0.3%. מחזור המסחר עמד על 1.1 מיליארד שקל. נזכיר כי המחוזר הממוצע לשנת 2015 עמד על 1.5 מיליארד שקל.

 

במוקד העניין הייתה סרגוןשהודיעה ששלושה מפעילי תקשורת ממקסיקו ממשיכים בביצוע פרויקטים מואצים להרחבת רשתות ה-4G LTE וה- Triple Play שלהם באמצעות פלטפורמת FibeAir IP-20 והשירותים המקצועיים של סרגון. המנייה זינקה ב-7% בבורסה המקומית.

 

בורסת תל אביב בורסת תל אביב בורסת תל אביב
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות