אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר שלישי לשעבר מישראל ביתנו מונה ליו"ר בתעשיות הביטחוניות צילום: עמית שעל

בכיר שלישי לשעבר מישראל ביתנו מונה ליו"ר בתעשיות הביטחוניות

עוזי לנדאו, שהתפטר לאחרונה מתפקידו כיו"ר עמית בקק"ל, מונה ליו"ר רפאל; לאחרונה מינה ליברמן את יאיר שמיר ליו"ר התעשיה האווירית ואת יצחק אהרונוביץ' ליו"ר תעש

11.07.2016, 20:26 | רוני זינגר
יו״ר רפאל החדש הוא עוזי לנדאו, כך סיכמו שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר האוצר משה כחלון. הוא יחליף בתפקידו את יצחק גת. מדובר ביוצא שלישי של מפלגת ישראל ביתנו של ליברמן, שממונה לתפקיד בכיר בתעשיות הביטחוניות: לאחרונה מינה ליברמן את יאיר שמיר ליו"ר התעשיה האווירית ואת יצחק אהרונוביץ' ליו"ר תעש.  

קראו עוד בכלכליסט

לנדאו כיהן עד לאחרונה כיו"ר עמית בקק"ל אך התפטר לאחר שהדירקטוריון החליט שלא לאפשר לו לקבל משכורת ותנאים המגיעים לו. בתפקידו הציבורי האחרון לפני קק"ל שימש כשר מטעם ישראל ביתנו, ולקק"ל מונה מטעמו של כחלון.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

 

כאשר מונה לקק"ל הובטח ללנדאו כי יזכה לשכר, ולאחר שקק"ל הפכה לחברה לתועלת הציבור - משכורתו נשללה. פוליטיקאים שונים התגייסו בניסיון לעזור להחזיר את תשלום המשכורת ללנדאו, ואולם כאמור דירקטוריון קק"ל פסל זאת. לנדאו התפטר תוך טענות חריפות כנגד יו"ר קק"ל דני עטר וטען למינהל לא תקין בו המוסד מתנהל.

 

לנדאו כיהן בעבר כשר לביטחון פנים, שר התיירות, שר האנרגיה והמים, כשר בלי תיק במשרד רה"מ הממונה על הביקורת בקהיליית המודיעין, יו"ר ועדת החוץ והביטחון וכן בתפקידים נוספים.

 

 

 

ליברמן מסר כי "ניסיונו העשיר של לנדאו מהתפקידים אותם מילא, בתחומים הביטחוניים והכלכליים, יאפשר לו לקדם את רפאל ולהצעיד אותה לשגשוג ולהישגים".

 

עם ההודעה על מינוייהם של שמיר ואהרונוביץ' מסר ליברמן מסר כי "מדובר באנשים המתאימים ביותר לתפקידים הללו והם יצעידו את החברות שבראשן יעמדו קדימה".

 

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) מסרה הערב בתגובה כי "ליברמן הפך את התעשיות הביטחוניות ללשכת התעסוקה של ישראל ביתנו. העובדה שמדובר במפלגה שחלק מחבריה היו חשודים שניצלו כבר את כוחם בכדי לעבור על החוק, רק מוסיפה לחששות סביב הפוליטיזציה של התעשיות הביטחוניות. בתעשיות כל כך מורכבת נדרש לעשות חשיבה מעמיקה ולהקים ועדת איתור שתבחן את מידת התאמתם המקצועית של מספר מועמדים. אסור שמינוי כה רגיש בתעשיות המגלגלות מחזור של מיליארדי שקלים יהיה רק משיקולים פוליטיים ולא משיקולים מקצועיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אין ספק שליברמן עשה לאחרונה שלושה צעדים חשובים
אין ספק שליברמן עשה לאחרונה שלושה צעדים חשובים ביותר לכיוון השלום. הרס התעשיות הבטחיוניות ישלול מישראל את הכלים להמשיך ולהיות החזקים ביותר בסביבה. לזה תהיה השפעה מיידית על יחסינו עם אוייבינו ולא תהיה לנו ברירה אלא למצוא דרך אחרת להתקיים פה. הדרך היחידה היא לעשות שלום. גדול הליברמן הזה!
Bucket  |  12.07.16
לכל התגובות