אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מונע את הסכם השת"פ של גולן טלקום ו-HOT צילום: עמית שעל

משרד התקשורת מונע את הסכם השת"פ של גולן טלקום ו-HOT

בעקבות כך נותרו לגולן שתי ברירות: או שתשקיע בתשתית עצמאית או שתחתום על הסכם שיתוף רשתות. בכל מקרה היא תצטרך להשקיע מאות מיליוני שקלים או להכריז על חדלות פרעון ולהיעלם מהשוק

12.07.2016, 13:14 | אלירן מלכי

משרד התקשורת הודיע היום (ג׳) לחברת HOT כי לא תוכל לארח את גולן טלקום על הרשת שלה. בכך, מונע המשרד את הסכם השת"פ בין שתי החברות.

כעת עומדת בפני גולן טלקום בעיה קשה: או שתשקיע בתשתית עצמאית או שתחתום על הסכם שיתוף רשתות. בכל מקרה היא תצטרך להשקיע מאות מיליוני שקלים או להכריז על חדלות פרעון ולהיעלם מהשוק.

  

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר הבוקר, הודיעה סלקום כי היא החלה בתהליכים משפטיים נגד הסכם האירוח של גולן על הרשת של HOT. סלקום ביקשה להוציא צו מניעה להסכם האירוח מבית המשפט, אך כעת לאחר שמשרד התקשורת הודיע לחברות כי ההסכם לא יאושר, התהליך מתייתר.

ממשרד התקשורת נמסר כי "יצא מכתב למנכ"ל HOT מוביל כי לפי תנאי הרשיון שלהם הם לא יכולים לארח מפעיל וירטואלי על הרשת שלהם".

 

גולן. מה יהיה עתיד החברה?, צילום: אוראל כהן גולן. מה יהיה עתיד החברה? | צילום: אוראל כהן גולן. מה יהיה עתיד החברה?, צילום: אוראל כהן

 

 

מגולן טלקום ו-HOT לא נמסרו תגובות.

 

לפיו ההסכם שנחתם בין חברות HOT וגולן טלקום לפני כחודש מדובר בהסכם אירוח, לפיו גולן תתארח על הרשת של HOT מובייל ופרטנר, אך תשלם רק לחברת HOT. זאת מאחר שבהסכם בין HOT ופרטנר שנחתם על החזקת הרשת המשותפת, השותפות יכולות לספק שירותי אירוח על רשת הסלולר למפעילים וירטואליים מבלי לקבל את אישור השותפה השנייה. כך היה גם עם חברת טלזר, המתארחת על הרשת המשותפת של פרטנר ו-HOT, אך משלמת רק לפרטנר.

 

 

תקופת ההסכם בין גולן טלקום ו-HOT היה אמור להיות ל-10 שנים, בכפוף לאישור רשות ההגבלים העסקיים ומשרד התקשורת, אולם עתה התברר כי המשרד מתנגד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
בנימין נתניהו היקר, אתה בבקשה, בבקשה בבקשה יכול
בנימין נתניהו היקר, אתה בבקשה, בבקשה בבקשה יכול כבר ללכת? הצלחת לעשות את הלא יאומן וגרמת לי לשנוא את המדינה שגדלתי בה, אהבתי אותה ושירתתי בשבילה 5 שנים בצבא (לא כולל מילואים). הרסת את העתיד שלי, בבקשה אל תהרוס את העתיד של ילדי, רוצה את טובת המדינה? בבקשה תלך.
Cupcake  |  12.07.16
לכל התגובות