אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימפרבה הורידה את התחזיות: "אנחנו מאוכזבים מהתוצאות הכספיות ברבעון השני" צילום: שרון ברקת

אימפרבה הורידה את התחזיות: "אנחנו מאוכזבים מהתוצאות הכספיות ברבעון השני"

חברת אבטחת המידע בבעלותו של שלמה קרמר דיווחה כי ההכנסות צפויות לרדת ב-12% וההפסד צפוי לגדול מ-4 סנט למניה ל-22 סנט; המנייה צנחה ב-10% במסחר המאוחר אמש בוול סטריט

12.07.2016, 16:07 | דרור רייך

מניית חברת אבטחת המידע אימפרבה צנחה בחדות אמש של עד 11.5% במסחר המאוחר בניו יורק. הסיבה לכך היא תוצאות ראשוניות שפרסמה החברה לרבעון השני של 2016 שהיו נמוכות ב-12% מהצפי.

קראו עוד בכלכליסט

אימפרבה הישראלית־אמריקאית שייסד שלמה קרמר, מי שהיה שותפו של גיל שויד להקמת צ'ק פוינט נמצאת בימים האחרונים, על פי רויטרס במו"מ עם בנק השקעות בנוגע לאסטרטגיה העסקית של החברה זאת לאחר שלפני כחודש רכשה הקרן האקטיביסטית אליוט כ-10% ממניותיה. ברויטרס מציינים כי אחת האפשריות היא מכירה של החברה - דבר היוצר לחץ נוסף על המנייה.

בחברת הסייבר ציינו אתמול למשקיעים כי הכנסות החברה ברבעון השני של השנה יעמדו בטווח של 57.5 עד 58 מיליון דולר לעומת התחזית שעמדה על 65.5 עד 66.5 מיליון דולר, ירידה של 12%. ההפסד למנייה צפוי לגדול לעד 22 סנט זאת לעומת צפי קודם להפסד של 2 עד 4 סנט.

"אנחנו מאוכזבים מהתוצאות הכספיות ברבעון השני שלנו, שהושפעו בעיקר מאי עמידה בזמני עסקאות גדולות, וממחזורי המכירות בכל האזורים הגיאוגרפים בהם אנחנו פועלים" ציין מנכ"ל החברה אנתוני בטנקור.

שלמה קרמר אימפרבה, צילום: שרון ברקת שלמה קרמר אימפרבה | צילום: שרון ברקת שלמה קרמר אימפרבה, צילום: שרון ברקת

האתר TheStreet.com המפרסם דירוגים של מניות בעשרות סקטורים הוריד את הדירוג של מניית אימפרבה ל"מכירה".

חברת אימפרבה הצומחת היא השחקנית המובילה בתחום המתפתח של אבטחת מידע בבסיסי נתונים (DBS). שוק היעד של אימפרבה מתאפיין בשיעורי חדירה נמוכים של פחות מ-25%, ועיקר התחרות לפתרונות אלו מגיעה מצד ענקית הטכנולוגיה IBM, כאשר שאר המתחרים מציעים פתרונות נקודתיים, בניגוד לפלטפורמה הכוללת של אימפרבה.

קרן Elliot, שרכשה כ-10% מהחברה סבורה שמניית אימפרבה נסחרת בדיסקאונט ניכר לשוויה ההוגן, שאינו משקף את הפוטנציאל להמשך הצמיחה ושיפור הרווחיות.

במהלך השנים האחרונות יזמה קרן Elliott מספר מהלכים אקטיביסטיים לצורך הצפת ערך בחברות שנסחרו בתמחור חסר. רשימת החברות הללו כוללת את EMC נמכרה ל-Dell, החברות Informatica ו-BMC שנמכרו לקרן השקעה פרטית, וחברות Citrix, Juniper, Brocade. במרבית המקרים, השקעת הקרן במניות אלה הובילה להצפת ערך של למעלה מ- 25%.

אימפרבה הוקמה ב־2002 והייתה החברה הראשונה בגל ההנפקות בתחום אבטחת המידע, שכלל גם את פאלו אלטו האמריקאית של ניר צוק ואת סייבר־ארק הישראלית. החברה גייסה 90 מיליון דולר ב־2011 לפי שווי שוק של 400 מיליון דולר, ובמרץ 2015 השלימה הנפקה משנית שבה גייסה 120 מיליון דולר לפי שווי של 950 מיליון דולר.

אימפרבה עוסקת באבטחת יישומי אינטרנט, ופועלת ממרכז פיתוח בתל אביב ולה משרדי מכירות ברחבי אירופה ומטה בקליפורניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות