אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אייל גבאי יכהן כיו"ר דירקטוריון קופת חולים מאוחדת צילום: עמית שעל

אייל גבאי יכהן כיו"ר דירקטוריון קופת חולים מאוחדת

גבאי שימש כמנכ"ל משרד ראש הממשלה ב-2009 עד 2011 תחת רה"מ נתניהו וכנאמן הסדר החוב באי.די.בי

12.07.2016, 16:59 | ספי קרופסקי
אייל גבאי יכהן כיו"ר דירקטוריון קופת חולים מאוחדת, כך החליטה היום (ג') ועדה ציבורית בראשות השופט בדימוס אילן שיף. הוועדה בחרה בגבאי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מבין 57 מועמדים ומועמדות עליהם מקרב בכירים לשעבר במשרדים ממשלתיים ומהמגזר הציבורי.

קראו עוד בכלכליסט

גבאי (49) היה מנכ"ל משרד ראש הממשלה בשנים 2009 עד 2011 תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולקראת סוף כהונתו שימש כחבר בוועדת טרכטנברג שהוקמה בעקבות המחאה החברתית. הוא כיהן גם כמנהל רשות החברות הממשלתיות וכמנהל הסניף הישראלי של חברת ההשקעות האוסטרלית בבקוק אנד בראון. גבאי שימש גם כנאמן הסדר החוב באי.די.בי והוא מי שעומד מאחורי דו"ח גבאי על מצב הקבוצה. הוא מונה גם כמשקיף על ידי בית המשפט לחברת דואר ישראל.

אייל גבאי מספר על חלקו בועדת טרכטנברג, מתוך הסרט "מי הרג את רוטשילד", צילום: עמית שעל אייל גבאי מספר על חלקו בועדת טרכטנברג, מתוך הסרט "מי הרג את רוטשילד" | צילום: עמית שעל אייל גבאי מספר על חלקו בועדת טרכטנברג, מתוך הסרט "מי הרג את רוטשילד", צילום: עמית שעל

גבאי הוא תושב ירושלים, נשוי ואב לחמישה ילדים. הוא בוגר לימודי משפטים וכלכלה ובעל תואר שני במנהל עסקים ומשמש בימים אלו כיו"ר קרנות ההשתלמות למורים וגננות. לאחר שנודע על בחירתו, הוא מסר כי הוא "מודה לוועדה על האמון שנתנה בי ומודע לכובד האחריות שעל כתפיי. אעשה ככל יכולתי לסייע להנהלה להבטיח כי 1.2 מיליון חברי מאוחדת יזכו לטיפול רפואי ראשון במעלה".

עו"ד עצמון יניב, יו"ר מועצת קופת חולים מאוחדת, מסר בעקבות המינוי כי "מאוחדת היא הראשונה מבין קופות החולים שקיימה הליך מינוי פומבי על ידי ועדה ציבורית, במטרה להביא למינויו של יו"ר דירקטוריון מקרב הציבור כולו. אני מודה לוועדה הציבורית על פועלה ומאחל למר גבאי הצלחה רבה בתפקיד רב אתגרים בגוף השלישי בגודלו במדינה, האחראי למתן שירותי בריאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות