אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופחתה מכסת הסרטים החדשים ל־HOT ו־Yes

הופחתה מכסת הסרטים החדשים ל־HOT ו־Yes

מועצת הכבלים והלוויין סיימה לבחון הקלות רגולציה לשתי החברות, ונענתה לדרישתן לצמצם רכישת סרטים. עם זאת, היא חייבה אותן להפיק סרטי מקור

13.07.2016, 08:52 | אלירן מלכי

מועצת הכבלים והלוויין הודיעה אתמול על צמצום הרגולציה לחברות HOT ו־Yes, כשנה וחצי לאחר שהחלה בבחינת ההקלות לשתי חברות הטלוויזיה. ראשת המועצה יפעת בן חי שגב התניעה את המהלך בפברואר 2015 לאחר שמצאה שכללי המועצה ארכאיים ולא מעודכנים. בין היתר ביטלה בן חי שגב את ההפרדה המושגית בין ז'אנר הריאליטי לז'אנר המכונה "סוגה מורכבת", הכולל סרטי דרמה ודוקו.

קראו עוד בכלכליסט

החברות דרשו לבטל את מכסת הסרטים החדשים (בני חמש שנים לכל היותר) שנקבעה להם, כארבעה בשבוע, מאחר שהמכסה הגבוהה מחייבת אותן לרכוש כמות גדולה של סרטים, ולייקר את חבילת הבסיס לצרכן. המועצה לא ביטלה את המכסה, אולם הפחיתה להן את המכסה ל־145 שעות שידור בשנה, כשני סרטים בשבוע.

מלבד זאת, המועצה חייבה את החברות להשקיע בהפקת סרטי מקור, כחלק מהשקעות המקור שהן מחויבות להן, כ־350 מיליון שקל בשנה לשתי החברות ביחד. עד כה המועצה חייבה את החברות להשקיע עד 4% בשנה מהשקעות המקור בסרטים, אך לא קבעה מכסת מינימום. ואתמול היא הודיעה כי החברות מחויבות להשקיע בסרטי מקור 1.5%־2% מתקציב הפקות המקור.

עד היום היו מחויבות חברות הכבלים והלוויין לשדר שעות שידור ראשוניות, כלומר תוכניות שמשודרות לראשונה, בערוצים ספציפיים. המועצה אישרה אתמול לחברות לפצל את שעות השידור הללו בין ערוצים שונים, בתנאי שהערוצים שייכים לאותו תחום שידור, למשל שידורי ילדים יוכלו להיות משודרים בכלל ערוצי הילדים, ולא בערוץ ילדים מסוים.

מימין: מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין ומנכ"ל Yes רון אילון מימין: מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין ומנכ"ל Yes רון אילון מימין: מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין ומנכ"ל Yes רון אילון

בנוסף לכך המועצה הודיעה כי היא "מייחסת חשיבות רבה להעברת האחריות על צריכת המדיה לידי הצופים וזאת על ידי הגברת יכולת הגישה למדיה ולתוכן המדיה". לצורך כך המועצה דורשת מ־HOT ו־Yes להפיק תכנים בנושא "חשיבה ביקורתית", שהם סרטוני הסברה בנוגע לצריכה נכונה של מדיה. המועצה התירה שידורי חסויות לסרטונים הללו. המועצה גם ביקשה לאסור על שידור חסויות למשקאות אלכוהוליים בצמוד למשדרי ילדים, כלומר מתחת לשעה עשר בלילה כמקובל בערוצים המסחריים.

עם זאת, במקרה שאירוע ספורט מועבר בשידור ישיר או מגזין ספורט מיוחד, יותר השימוש בחסויות למשקאות אלכוהוליים גם לפני השעה עשר בלילה.

כל החלטות המועצה נשלחו ל־HOT ול־Yes, ויפורסמו באתר מועצת הכבלים והלוויין בימים הקרובים כדי שהציבור יוכל להגיב גם הוא בנושא. במועצה מסרו כי התשובות שיתקבלו עד אוגוסט יבחנו בישיבת המועצה ותוצאות השימועים הסופיים יפורסמו רק לאחר מכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות