אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אני כבר שנה מחוץ לשוק ההון ואני פושט רגל. לא מבין את האינטרס הציבורי בהליך" צילום: בועז אופנהיים

"אני כבר שנה מחוץ לשוק ההון ואני פושט רגל. לא מבין את האינטרס הציבורי בהליך"

סוחר השלדים לשעבר ירון ייני אמר את הדברים בפתח משפטו במסגרתו הוא מואשם בהוצאת 1.7 מיליון דולר במירמה מחברה שפעלה בתחום הנדל"ן; השופט כבוב דחה את הקראת כתב האישום לאחר שייני הודיע כי אינו מיוצג על ידי עו"ד

13.07.2016, 10:25 | תומר גנון

"אני כבר שנה מחוץ לשוק ההון, זה אירועים מ-2007 ואני פושט רגל. לא מבין את האינטרס הציבורי בניהול ההליך". כך אמר היום (ד') סוחר השלדים לשעבר ירון ייני בפתח משפטו. השופט חאלד כבוב דחה את הקראת כתב האישום שנקבעה להיום, לאחר שייני הודיע שאינו מיוצג על ידי עו"ד ופנה לסנגוריה הציבורית בעניין זה.

קראו עוד בכלכליסט

ייני מואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד וכן עבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. לטענת הפרקליטות, ייני הוציא במרמה מקופת עטיה גרופ, שפעלה בתחום הנדל"ן למגורים בחו"ל, סכום של 1.7 מיליון דולר אשר שימשו לפירעון חוב של חברה פרטית בבעלותו.

חקירת הפרשה שידעה עליות ומורדות, החלה ביולי 2010 נגד ייני ונושאי משרה בחברה, בהם יו"ר עטיה גרופ יוסי עטיה. החקירה שהסתעפה נתקעה מספר שנים, בין היתר בשל הליכי חיקור דין שהתקיימו בארה"ב בקשר לעטיה שהתגורר בבוורלי הילס שבקליפורניה. עטיה שנחקר כחשוד בארה"ב בשלהי 2012 שמר על זכות השתיקה. הפרקליטות טרם קיבלה החלטה בענייניו, על אף שהוא מופיע ברשימת עדי התביעה. נציין שבשלהי 2013, כאשר תיק החקירה עדיין לא עבר לפרקליטות, העיר שופט בית משפט השלום בת"א, צחי עוזיאל, לרשות ני"ע לזרז את הקצב.

ירון ייני. "זה ארועים מ-2007 ואני פושט רגל", צילום: בועז אופנהיים ירון ייני. "זה ארועים מ-2007 ואני פושט רגל" | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני. "זה ארועים מ-2007 ואני פושט רגל", צילום: בועז אופנהיים

כאמור, לפחות בעניינו של ייני הפרקליטות החליטה להגיש כתב אישום. באמצעות עו"ד יעל ענתות ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), נטען בכתב האישום שייני שימש בשנת 2007 בעל שליטה ומנכ"ל חברת עטיה גרופ בע"מ (אז נקראה עדיין קידרון). החברה הוחזקה על ידי חברת אפסווינג, שבאמצעותה ייני ניהל את פעילות השלדים הבורסאיים.

ערב חתימתה של עטיה גרופ על הסכם מיזוג עם חברת אמוולקו שנסחרה בארה"ב, ובעל השליטה בה היה יוסי עטיה, וכן עם חברת AP הפרטית בבעלות אחיו שלום עטיה, חתם ייני על הסכם הלוואה שהעביר את מרבית נכסיה של קידרון, 2 מיליון דולר, לחברה בשם ווירג'. על פי הסכם ההלוואה חברה זו הייתה עתידה להיות חברת הבת של עטיה גרופ לאחר המיזוג. אמוולקו של עטיה הייתה אמורה למשוך את הכסף, ולהעבירו אל אפסווינג של ייני בגין חוב שלה כלפיה.

הפרקליטות טוענת שייני הסתיר את הסכם ההלוואה להעברת הנכסים לווירג' מוועדת הביקורת, מהדירקטוריון ומהאסיפה הכללית של קידרון שכאמור שינתה את שמה אחר כך לעטיה גרופ. כך יצא שבעת ההצבעה על הסכם המיזוג, לא ידעו גופים אלה על הסכם ההלוואה.

ייני, כך נטען, גרם לכך שחברת עטיה גרופ לא תדווח על הסכם ההלוואה כנדרש על פי החוק. הוא הסתיר לכאורה את ההסכם ממוסדות החברה ומהציבור, מאחר וידע כי העברת הכספים תשמש בסופו של יום לפירעון חוב של אחת החברות המתמזגות, בגובה של למעלה מ-1.7 מליון דולר, לחברה פרטית בבעלותו. כלומר שעל פי כתב האישום ייני בעצם הוציא במרמה כספים מהחברות כדי לשרת חוב של חברה פרטית שבבעלותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות