אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ישראל: עובדים משכילים ירוויחו עד 32% יותר במגזר הפרטי מאשר בציבורי צילום: גלעד קוולרצ'יק

בנק ישראל: עובדים משכילים ירוויחו עד 32% יותר במגזר הפרטי מאשר בציבורי

על פי מחקר של בנק ישראל, לעובדים עם מיומנויות גבוהות לא משתלם להגיע לשירות הציבורי. על פי הנתונים, במגזר הפרטי גבר ישתכר 45% יותר לשעה מאשר אישה עם מיומנות זהה

13.07.2016, 12:06 | מיקי פלד

פער השכר לעובדים בעלי מיומנויות גבוהות בין המגזר הפרטי לציבורי מגיע ל-32%, כך עולה מבדיקה של בנק ישראל שפורסמה היום. הבדיקה של הבנק ניסתה לענות על השאלה מה ה"תשואה" שיכול עובד עם מיומנויות גבוהות לקבל במגזר הפרטי לעומת המגזר הציבורי, כאשר המיומנויות מוגדרות על פי סקר המיומנויות של ה-OECD שפורסם לאחרונה ובדק מיומנויות בהבנת הנקרא, מתמטיקה ופתרון בעיות באמצעים דיגיטליים. הבדיקה של בנק ישראל העלתה גם כי גבר ואישה בעלי אותן מיומנויות – אך לא בהכרח אותו התפקיד - לא יקבלו במגזר הפרטי את אותו השכר, וכי למעשה הפער עם המגזר הציבורי עומד על 32% אצל גברים אבל רק 11% אצל נשים. בנוסף, אצל עובדים לא משכילים לא נמצא פער בין שני המגזרים בתשואה למיומנות.

קראו עוד בכלכליסט

מטבע הדברים השכר במגזר הציבורי נקבע בצורה שונה מאוד מזה במגזר הפרטי. בשירות המדינה, ברשויות המקומיות, בחברות ממשלתיות ובגופים אחרים של המגזר הציבורי השכר נקבע בהתאם לדרגה ולוותק ובמקרים מסויימים גם לפי השכלה. כך שמטבע הדברים, קשה יותר במגזר הציבורי לתגמל עובד בעל מיומנויות גבוהות מבלי לקדם אותו בתפקיד. מכאן נוצר הפער בין שני המגזרים.

הפער עם המגזר הציבורי עומד על 32% אצל גברים אבל רק 11% אצל נשים, צילום: שאטרסטוק הפער עם המגזר הציבורי עומד על 32% אצל גברים אבל רק 11% אצל נשים | צילום: שאטרסטוק הפער עם המגזר הציבורי עומד על 32% אצל גברים אבל רק 11% אצל נשים, צילום: שאטרסטוק

כך, לדוגמה, במקרה של מיומנות כמו פתרון בעיות בסביבה מתוקשבת נשים במגזר הציבורי משתכרות 53 שקל בממוצע לשעה ברמת המיומנות הנמוכה ביותר ו-61 שקל לשעה ברמת המיומנות הגבוהה ביותר, כלומר באופן מעט גס אפשר לראות שבמשרה מלאה מדובר על פער של כ-1,490 שקל ברוטו בחודש, שאינו משמעותי ביחס להבדל במיומנות. לעומת זאת, במגזר הפרטי הפער הוא בין 36 שקל לשעה ל-69 שקל לשעה, כלומר כ-6,000 שקל ברוטו בחודש. הפער בשכר לטובת המגזר הפרטי ביחס למיומנות גבוהה מורגש החל מרמת המיומנות בה נמצאות 25% מהנשים עם המיומנות הגבוהה ביותר. עד אז, הפער בשכר הוא לטובת המגזר הציבורי.

במקרה של גברים הפערים גדולים עוד יותר, שכן גבר בעלי מיומנות דומה לאישה יקבל שכר ממוצע גבוה יותר במגזר הפרטי – 100 שקל לשעה ברמת המיומנות הגבוהה ביותר ו-49 שקל לשעה ברמת המיומנות הנמוכה ביותר. גם במגזר הציבורי הפער בין המינים בולט אך בצורה מתונה יותר עם 60 שקל לשעה ברמה הנמוכה ו-75 שקל לשעה ברמה הגבוהה. כלומר במגזר הפרטי גבר ישתכר 45% יותר מאשר אישה עם מיומנות זהה.

מכאן גם אפשר להבין את הבעיה של המגזר הציבורי לשכור עובדים בעלי מיומנויות גבוהות, שכן אלו יכולים לקבל שכר גבוה הרבה יותר במגזר הפרטי. אפשר להתנחם בכך שעל פי בנק ישראל בהשוואה בין-לאומית של התשואה למיומנויות נמצא כי במרבית המדינות המפותחות, כמו בישראל, התשואה למיומנויות במגזר העסקי גבוהה יותר מאשר במגזר הציבורי. מה שמעניין הוא שבישראל התשואה במגזר העסקי גבוהה במיוחד והיא משקפת בין השאר גם את הקושי למצוא בישראל עובדים בעלי מיומנויות גבוהות יחסית למדינות אחרות שם עובדים כאלו פחות נדירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
מה קורה במחלקת המחקר של בנק ישראל? המחקר
מה קורה במחלקת המחקר של בנק ישראל? המחקר הנוכחי לא היוון בטחון תעסוקתי במגזר הציבורי. הוא גם לא הביא בחשבון שבמגזר הפרטי עובדים יותר שעות (לא בהכרח נמצאים יותר במשרד, אבל עובדים!). לאחר ה"מחקר" על כמות הדירות החסרה במשק, אין מנוס מן המסקנה: בנק ישראל חוקר מפוזיציה, ויש להתיחס למחקריו כאל דיסאינפורמציה.
PurplePlane  |  13.07.16
4.
הכל נכון, לרבות העובדות שבאותו מקום שממנו יצא
הכל נכון, לרבות העובדות שבאותו מקום שממנו יצא הדו"ח, המשכורות המנופחות, עדיין לא משתוות למה שמציעים לפורשי בנק ישראל ומשרד האוצר בשוק הפרטי, כל זאת בתנאי שכמובן 'יעזרו קצת' לאותם מעסיקים בתקופת העבודה הציבורית שלהם, כל זאת  כאשר אי אפשר לפטר את אותם העובדים בגלל 'ותק' הסכמים קיבוצייים וכו' שמגינים עליהם, בזמן שהם משסים את כל הציבור, בעזרת התקשורת, באנשי הקבע ובעובדי חברת חשמל, וכאמור כל זאת כאשר הם כולם יושבים על 'חבילות' שמנות ומסיטים מעצמם את האש.
Raindrop  |  13.07.16
3.
מה שזה אומר ששנים של דיכוי עובדי המגזר
מה שזה אומר ששנים של דיכוי עובדי המגזר הציבורי גרמה לירידת שכרם   בעידוד הציבור שראה בהם אוייבים ולא הבין שעובדי ציבור טפשים זה הדבר האחרון שהוא צריך.זה ישרת רק יועצים וקבלנים שידושנו עוד יותר. כאשר לא מעשתה התייעלות ברמת המיהול הבכיר -לא נקצב קדנציות ראשי ערחם,גזברי רשויות וכו'.זה גרם שיושבים על התחת מנהלים דשנים שתחתם עובדים עלובים שלא באמת מהווים בקרה עליהם ולא ממש מבינים מה קורה סביבעובדים כאלה כם ישתפנו יותר כי אין להם אלטרנטיבה אחרת. צריך רפורמה אמיתי שלא באה על חשבון העובדים האיכותיים והיובדים המסורים בכלל
Flask  |  13.07.16
2.
תכלס מה שזה אומר שאדם עם מיומנויות נמוכות
תכלס מה שזה אומר שאדם עם מיומנויות נמוכות שילך לעבוד במגזר הציבורי ויקבל כמעט כמו אדם עם מיומנויות גבוהות במגזר הפרטי... תכלס המגזר הפרטי צריך לממן את המגזר הציבורי... דבר נוסף את העובד המיומן במגזר הפרטי אפשר לפטר ואילו עובד לא מיומן במגזר הציבורי איא אפשר, אז איפה שווה לעבוד בממוצע????
Cupcake  |  13.07.16