אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליקציית Vine גוססת לאיטה

אפליקציית Vine גוססת לאיטה

האפליקציה שהכניסה את סרטוני הווידאו הקצרים לעולם המדיה החברתית פחות פופולרית בקרב המשתמשים. היא איבדה שליש ממשתמשיה החודשיים וחלק ניכר מבכיריה עזבו את החברה

13.07.2016, 18:24 | נמרוד צוק
בשעה שתכני וידאו לסוגיהם זוכים ליותר ויותר פוקוס בטוויטר, נראה כי אפליקציית Vine, הנסיון הראשון שלה בתחום, מצויה בקשיים הולכים וגוברים. שורה של בכירים בחברה (שממשיכה לפעול מאז נרכשה על ידי טוויטר בסוף 2012 כיחידה נפרדת בחברה-האם ממשרדיה המקוריים בניו יורק) נטשו אותה בשבועות האחרונים, על פי דיווח של אתר re/code.

קראו עוד בכלכליסט

מלבד המנכ"ל הזמני איי.ג'יי פרנק, שהוחלף במאי, עזבו את החברה ראש מחלקת ההנדסה, ראש תחום ה-UX, שלושה מנהלי מוצר, מדען המידע הראשי שלה, ראש תחום הפיתוח העסקי ועורך התוכן הראשי. רוב העזיבות התרחשו מאז נכנסה לתפקידה המחליפה הקבועה של פרנק לתפקיד המנכ"לית, חנה דונובן, יזמית שהקימה בעבר את שירות המוזיקה הכושל This is my Jame והוצנחה לחברה מבחוץ.

Vine כבר לא מצליחה לעניין את הגולשים Vine כבר לא מצליחה לעניין את הגולשים Vine כבר לא מצליחה לעניין את הגולשים

ברקע גל העזיבות, אומרים מקורות האתר, מצוי קפאון במספר המשתמשים באפליקציה בחודשים האחרונים. לטענת החברה יש לה קהל של כ-200 מיליון צופים שרואים את הסרטונים שמשתמשיה מפרסמים בכלל הפלטפורמות והזירות בהן היא פעילה, אבל נתוני חברת קומסקור מראים תמונה עגומה יותר: ירידה מ-35 מיליון מבקרים בחודש בגרסת הדפדפן של Vine לפני שנה ל-25 מיליון בחודש כעת.

בנוסף, האפליקציה ירדה ממיקומה ב-100 המקומות הראשונים במצעד האפליקציות של אפל ב-13 מדינות לפני שנה למדינה אחת בלבד, ובגוגל פליי היא משתרכת מתחת למקום ה-300. הסיבה הישירה יותר, טוענים ב-re/code, היא תחושתם של הבכירים שעזבו כי דונובן תשנה את האופן בו החברה מתנהלת וכי תחת שרביטה יתקשו עובדיה להמשיך ולפעול באווירת סטארטאפ ובמנותק מהתכתיבים של הנהלת טוויטר.

מטוויטר נמסר בתגובה כי "Vine היא חלק חשוב באסטרטגיה שלנו, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון את קהילת היוצרים התוססת שלה. אנו נרגשים לקראת העתיד הצפוי לה תחת ההנהלה החדשה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות