אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 חודשי מאסר לעו"ד מוטי גלוסקה יד ימינו של צבי בר

פרסום ראשון

10 חודשי מאסר לעו"ד מוטי גלוסקה יד ימינו של צבי בר

כך עולה מהסדר טיעון שאליו הגיעו הפרקליטות ועורכי דינו של גלוסקה, אשר יודה בסיוע למתן שוחד לראש עיריית ר"ג לשעבר. גלוסקה, שעמד בעבר בראש המוסד לבוררות של לשכת עו"ד, ישלם בנוסף קנס של מיליון שקל ויושעה ל-5 שנים מעריכת דין

14.07.2016, 14:59 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

עו"ד מוטי גלוסקה, יד ימינו של ראש עיריית ר"ג לשעבר צבי בר שהורשע בקבלת שוחד מקבלנים כדי לקדם אינטרסים עסקיים שלהם בעיר, ירצה 10 חודשי מאסר בפועל, ישלם קנס של מיליון שקל ויושעה לחמש שנים ממקצוע עריכת הדין. כך נקבע במסגרת הסדר טיעון שאליו הגיעו סנגוריו של גלוסקה, עוה"ד גיורא אדרת ואורן אדרת, עם המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

גלוסקה, שעמד בעבר בראש המוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין, יודה במסגרת ההסדר בעבירה של סיוע למתן שוחד לבר שנגזרו עליו 5.5 שנות מאסר. בר עצמו הורשע על ידי בית המשפט המחוזי בת"א בקבלת 2 מיליון שקל שוחד וכן בעבירות מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. הוא הגיש ערעור לבית המשפט העליון.

 

צבי בר בהקראת גזר דינו, צילום: אוראל כהן צבי בר בהקראת גזר דינו | צילום: אוראל כהן צבי בר בהקראת גזר דינו, צילום: אוראל כהן

גלוסקה עצמו הוזכר כמה פעמים בכתב האישום נגד בר והיזמים, ואף שימש כעד תביעה נגדו. לפי כתב האישום נגד בר, גלוסקה היה יד ימינו, ובתקופה הרלבנטית לאישומים שימש כבא כוחו. במקביל, שימש עו"ד גלוסקה גם כבא כוחו של עמנואל ארביב, יזם נדל"ן איטלקי-ישראלי שהיה בעל אינטרסים בפרויקטי נדל"ן ברמת גן, ובהם פרויקט בית ליר אור. ארביב נחשד גם הוא במתן שוחד לבר, אך בהמשך הפך לעד מדינה ולא הועמד לדין.

ההחלטה להעמיד לדין גם את גלוסקה התקבלה בדצמבר 2013. בפרקליטות גרסו שגלוסקה, כמקורבו וכבא כוחו של בר, היה שותף לאותן עסקאות שוחד ואף שימש כמתווך בהן. גלוסקה נחקר בפרשה בשלהי 2008 אך לא זומן לשימוע, שעה שנערכו שימועים ליתר המעורבים. כמו כן, לא היתה כל החלטה בעניינו כשהוגשו כתבי אישום נגד המעורבים האחרים. כאמור, לבסוף החליטה הפרקליטות להעמידו לדין והצדדים הגיעו להסדר טיעון הוגש היום (ה') לבית משפט השלום בת"א.

מעוה"ד גיורא אדרת ואורן אדרת נמסר: "מדובר בפרשה הנמשכת כבר 10 שנים בהן מוטי גלוסקה נתון בהליכי חקירה ובעינוי דין מתמשך. לאחר תקופה כה ארוכה של חוסר ודאות שבתחילתה הוחלט שלא להעמידו לדין בפרשת צבי בר, ולאור ההחלטה החדשה להעמידו לדין, החליט מוטי גלוסקה לסיים את ההליכים בהסדר כדי לשים הפרשה מאחוריו ולהסתכל קדימה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
וזה האיש שעמד בראש המוסד לבוררות של לשכת
וזה האיש שעמד בראש המוסד לבוררות של לשכת עורכי הדין????? לא ייאמן אם קיבל שוחד מקבלנים,] אולי גם קיבל שוחד ממתדיינים שקיימו הליכי בוררות במכון שעמד בראשו ? הוא אמור להיות סמל ליושר וניקיון כפיים ובמקום זה מתברר שהוא נוכל רודף בצע שקיבל שוחד מתוקף מעמדו ???? זה המדינה שאתם משאירים לילדים ולנכדים שלכם מדינה מושחתת ללא כבוד וללא ערכים רק מילים ריקות ומתחת לבלטה מזימות
BlueController  |  17.07.16
לכל התגובות